Вила Костас

ВИЛАТА “KOSTAS” СЕ НАОЃА ВО НЕА ПОТИДЕА НА САМA  ПЛАЖА (ПРВ РЕД)НЕА ПОТИДЕА E ПРВОТО ЛЕТУВАЛИШТЕ НА ПРВИОТ КРАК – КАСАНДРА ВО ОБЛАСТА ХАЛКИДИКИ. ВИЛАТА  KOSTAS  ИЗЛЕГУВА НА НАЈУБАВИОТ ДЕЛ ОД ПЛАЖАТА ВО НЕА ПОТИДЕА.НЕА ПОТИДЕА ИМА НАЈШИРОКА ПЛАЖА И НАЈЧИСТО МОРЕ ОБЕЛЕЖАНО СО СИНО ЗНАМЕ ЗА ЧИСТОТАТА НА ВОДАТА. ИДЕАЛНО МЕСТО ЗА ОДМОР, ПЛИВАЊЕ, ДЕТСКИ ЗАНИМЛИВОСТИ И РЕКРЕАТИВНО-ЗАБАВНИ СОДРЖИНИ.СВЕЖАТА НАЈВКУСНА И РАЗНОЛИЧНА МОРСКА ХРАНА СЕ ИДЕАЛНИОТ  ИЗБОР  ЗА РУЧЕК ИЛИ ВЕЧЕРА НЕ САМО ЗА ТУРИСТИТЕ ТУКУ И ЗА ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ. ГОЛЕМ БРОЈ НА ТАВЕРНИ И РЕСТОРАНИ СЕ ЛОЦИРАНИ НА  ШЕТАЛИШТЕТО ПРЕПОЗНАТЛИВИ ПО ВКУСОТ И ТРАДИЦИЈАТА ПОВИКУВАЈЌИ ВЕ ЗА ПОВТОРНО ДОАЃАЊЕ.

 

 

Цени за пакет аранжман7 ноќи со превоз по лице

 

Цени за НАЕМ на апартман или дуплекс

Цени за пакет аранжман7 ноќи со превоз по лице

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

*

19

*

26

*

02

*

09

*

16

 

23

 

30

 

07

 

14

 

21

 

28

 

04

 

11

 

18

 

25

*

01

*

08

*

15

НОЌИ

 

/

 

/

 

/

 

/

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3

 бр. 8

 

/

 

 

/

 

 

/

 

/

 

129

 

259

 

319

 

329

 

339

 

339

 

339

 

339

 

339

 

329

 

299

 

119

 

79

 

59

 Студио 1/3+1

поглед моребр. 2,3

макс. 3+1 лица

 

/

 

 

/

 

/

 

/

 

139

 

269

 

339

 

349

 

369

 

369

 

369

 

369

 

369

 

349

 

309

 

129

 

99

 

69

ДУПЛЕКС
(1/2)+(1/2)

бр.1

макс. 4 лица

 

/

 

/

 

/

 

/

 

159

 

349

 

399

 

409

 

419

 

419

 

419

 

419

 

419

 

399

 

379

 

169

 

109

 

89

  

ЗА  ЦЕНИТЕ ТЕРМИНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ- ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ. ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО,АПАРТМАН ИЛИ ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌИ

-За пакет аранжманот во студио или дуплекс потребни се минимум 2 лица;

-трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат;

- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ:

- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);

- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА И  ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;ЗА ДУПЛЕКСИТЕ 1 € ОД НОЌ ОД СОБА;

-СТУДИЈАТА И ДУПЛЕКСИТЕ НЕМААТ ПЕШКИРИ /САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ: 

35 € за возрасни;            25€ за деца до 12 години;           Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ТРГНУВАЊЕ ОД

Град

Место на тргнување

Време

Скопје

Спроти Холидеј Ин

04:00часот наутро

 

 

 

I  кат    ДУПЛЕКС БР.1  (1/2+1/2)  4 ЛИЦА   Дуплексот располага со две спални соби, кујна и купатило со WC. Во  едната спалната соба има два поединечни кревети,клима уред и излегува на тераса. Во другата спална соба има два поединечни кревети, клима уред и излегува на тераса. Пред кујната има плакари за алишта. Кујната е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Дуплексот е опремен со стандардно купатило и вц.

СТУДИО БР.2  (1/3)  3 ЛИЦА – ПОГЛЕД НА МОРЕ   Еден дупол кревет и еден поединечен кревет, плакар за алишта, клима уред, тв. Во склоп на истата соба е и кујната , опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Студиото е опремено со стандардно купатило и вц. Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и 3 столици со директен поглед на море.

СТУДИО БР.3 (1/3)+1 3ЛИЦА+1 – ПОГЛЕД МОРЕ    Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет, има можност и за дополнителен кревет на расклопување, плакар за алишта, клима уред, тв. Во склоп на истата соба е и кујната, која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Студиото е опремено со стандардно купатило и вц. Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и 4 столици со директен поглед на море.

Високо приземјеСТУДИО БР.8 (1/3) 3 ЛИЦА   Студиото располага со три поединечни кревети, плакар за алишта, клима уред, тв. Во склоп на истата соба е и кујната, која е комплетно опремена со кујнски инвентар, фрижидер, аспиратор и решо. Студиото е опремено со стандардно купатило и вц. Од студиото се излегува на комотна тераса со маса и 3 столици и поглед во градина.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

·       Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

·       Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.

Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

·       Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

·       Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

·       Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

·       Важат Општите услови на Т.А. Камелија Турс ( ЛиценцаА) членка на СКТМ                         

Тимот на ТА КАМЕЛИЈА ТУРС  Ви посакува пријатен одмор!

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

  • Туристичка такса се плаќа во агенција 0,5 € од ноќ од соба ;за дуплексите 1 € од ноќ од соба;

Pin It on Pinterest