Вила Флегос - Фурка

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Фурка > Вила Флегос - Фурка

Вила Флегос - Фурка

ВИЛА ФЛЕГОС- ФУРКА , ЛЕТО 2024

Апартманскиот комплекс „Флегос“ иако се наоѓа во центарот на Фурка на 150 метри од плажа, изолиран е во апсолутен мир и тишина. Околу објектот има слободни места за паркинг. Располагаме со неколку апартмани кои се реновирани 2020 година, сите се квалитетно уредени, со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет и големи тераси. Има прекрасен двор со зеленило и скара. Интернетот и климата се вклучени во цената. Во собите нема пешкири.

Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

26.5 – 2.6

7

139

55

2.6 – 9.6

7

159

55

9.6 – 16.6

7

179

55

16.6 – 23.6

7

199

55

23.6 – 30.6

7

219

55

Сезонски цена (објавени за наем на апартман за 7 ноќевања)

Термин

Ноќевања

Трокреветен апартман 

Четирикреветен апартман (2+2)

30.6 – 7.7

7

490

560

7.714.7

7

525

595

14.721.7

7

560

630

21.7– 28.7

7

595

665

28.7 – 4.8

7

595

665

4.8 – 11.8

7

595

665

11.8 – 18.8

7

595

665

18.8 – 25.8

7

595

665

25.8 – 1.9

7

560

630

Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

1.9– 8.9

7

219

55

8.9–15.9

7

199

55

15.9–22.9

7

159

55

22.9 – 29.9

7

109

55

 

Напомени и услови:

-       Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денарска противвредност а по курс 1 евро = 62 мкд.

-       Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Доплатата за 3 и 4 лице (во зависност од бројот на кревети) е задолжителна. За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума

-       Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 7 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:

o    За возрасни 3,100 денари (50 евра)

o    За деца до 11,99 години 2.170 денари (40 евра)

-       Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ (за сите промени патниците ќе бидат навремено информирани) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција кон Македонија е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

-       Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

-       За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 50% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

-       При правење на резервација на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.

-       Преземањето на собите е од 14-15 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин. Љубезно молиме да се почитуваме и ова правило.

 

 

Тимот на Камелија Турс ви посакува убав престој!

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest