Вила Блу - Неа Плагија

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Плагија > Вила Блу - Неа Плагија

Вила Блу - Неа Плагија

 

ВИЛА БЛУ – НЕА ПЛАГИЈА, ЛЕТО 2024

Вила ''BLUE'' е лоцирана во центарот на Неа Плагија, во близина на таверната ,,Hriso Pagoni''и на околу 30 м. од плажа. Располага со 1/4+1 дуплекс, со две одделни спални соби во едната француски лежај, во другата спална соба два единечни кревети и едно дополнително легло на извлекување ,комплетно опремена кујна, WC, и голема тераса со страничен поглед на море.

*Доплата на туристичка такса 1€ на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција

-5 % попуст за резервации и уплати до 31.12.2023*попустот не важи за промо цени

Цените се за наем на дуплекс

Термини

1/4 +1ДУПЛЕКС

Бр. ноќевања

24.05.2024

 

230 промо

7

01.06.2024

330

7

08.06.2024

490

7

15.06.2024

510

7

22.06.2024

580

7

29.06.2024

630

7

06.07.2024

670

7

13.07.2024

720

7

20.07.2024

720

7

27.07.2024

740

7

03.08.2024

740

7

10.08.2024

720

7

17.08.2024

720

7

24.08.2024

630

7

31.08.2024

560

7

07.09.2024

510

7

14.09.2024

470

7

21.09.2024

390 промо

7

 

*Клима (вклучена во цената), wi-fi -(вклучена во цената)

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

·         За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин, попустите не се комбинираат.

·         Доплата на туристичка такса -1 на дуплекс од ноќ (се плаќа во агенција )

·         Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

o    За возрасни 2,780 мкд. (45 евра)

o    За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

o    Деца до 2 години бесплатно, без седиште

·         Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

·         За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

·         Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

·         За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

·         Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

·         Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest