Вила Велисариос - Врахос

Лето 2023 > Грција > Јонски Брег > Врахос > Вила Велисариос - Врахос

Вила Велисариос - Врахос

        Вила Велисарииос се наоѓа во Врахос, една е од постарите сместувачки капацитети во Врахос, се наоѓа на помалку од 50м одалеченост од плажа,

        изолирана од бука и врева, од плажа ја дели само улица и паркинг, вилата е опкружења со зеленило,

        преполн двор со цвеќиња и дрва.

        Собите се 1/2 со две единечни легла плус едно легло на расклопување(фотеља), поволно за дете до 12год, повеќе лица од 3 неможат да се сместат и не е дозволено.

        Собите имаат мала чајна кујна, опремена со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, интернет, сопствен тоалет со туш, и балкон, клима со доплата на лице место од 5еур

         12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.01.2023, СО 30% УПЛАТА И ДОПЛАТА ДО 04.02.2023 

 Л          ЛЕТО 2023

ВРАХОС – ВИЛА ВЕЛИСАРИОС

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќевања

1/2+1 за 2 возр +

1 дете до 11,99год

1/3 studio

Коментар

24.05-31.05.2023

7

99

119

Промо цени

31.05-07.06.2023

7

159

179

Промо цени

07.06-14.06.2023

7

199

219

Промо цени

14.06-21.06.2023

7

249

269

 

21.06-28.06.2023

7

269

289

 

28.06-05.07.2023

7

299

319

 

05.07-12.07.2023

7

379

399

 

12.07-19.07.2023

7

379

399

 

19.07-26.07.2023

7

379

399

 

26.07-02.08.2023

7

439

459

 

02.08-09.08.2023

7

439

459

 

09.08-16.08.2023

7

439

459

 

16.08-23.08.2023

7

359

379

 

23.08-30.08.2023

7

339

359

 

30.08-06.09.2023

7

259

279

 

06.09-13.09.2023

7

209

229

 

13.09-20.09.2023

7

149

169

Промо цени

20.09-27.09.2023

7

119

139

Промо цени

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

          ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице

         Време на поаѓање за Врахос:01:00 ч. Скопје (Дрводекор) и трансфер до Битола

          Релациите кои се наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe

              -       Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

              -       Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

              Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување

             на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

          НАПОМЕНИ:

                   Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

                 Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

               Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде

         слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

         Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

                Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

         Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот

        Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела

         на секој меѓусебно потпишан Договор за патување сврши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

               Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

              За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

        По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

        Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

             Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

             Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

              Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

        Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира

        и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

        Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

         недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest