Вила Васо - Неа Мармарас

Лето 2023 > Грција > Ситонија (ll Крак) > Неа Мармарас > Вила Васо - Неа Мармарас

Вила Васо - Неа Мармарас

       ВИЛА “ВАСО  СЕ НАОЃА ВО НЕА МАРМАРАС НА 30 М. ОД ГРАДСКАТА ЦЕНТРАЛНА ПЛАЖА.

       ПЛАЖАТА ВО НЕА МАРМАРАС Е СИТНО ПЕСОЧАНА СО ПОСТЕПЕНО ЗАДЛАБОЧУВАЊЕ И КРИСТАЛНО ЧИСТА ВОДА,ОБЕЛЕЖАНА Е СО СИНО ЗНАМЕНЦЕ.

       НЕА МАРМАРАС Е  ЕДНО ОД НАЈПОЗНАТИТЕ ТУРИСТИЧКИ  МЕСТА НА ХАЛКИДИКИ.

       ОСТАТОЦИТЕ ОД  ВИЗАНТИСКИОТ ПЕРИОД  ЗНАЧИТЕЛНО СЕ ЗАБЕЛЕЖУВААТ ВО МАРАМАРАС ШТО  ДАВА ДЕНЕШЕН БЕЛЕГ НА ПОПУЛАРНА ТУРИСТИЧКА  ДЕСТИНАЦИЈА.

        ВО ТЕКОТ НА ШЕЕСЕТИТЕ ГОДИНИ НА МИНАТИОТ ВЕК ИЗГРАДЕН  ВО НЕПОСРЕДНА БЛИЗИНА НА НЕА МАРМАРАС  Е ХОТЕЛОТ ПОРТО КАРАС ВО КОЈ СЕ ОДРЖУВААТ

         МНОГУ ПОЗНАТИ СВЕЧЕНОСТИ И Е ПОСЕТУВАН ОД МНОГУ ЕВРОПСКИ И СВЕТСКИ ТУРИСТИ.

         ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

        ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА 7 НОЌИ

М      За пакет аранжманот во СТУДИО потребни се минимум 2 лица;

          трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 - 12 години;

            дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;

           за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

        *КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI   Е БЕСПЛАТНО

 М    *СТУДИЈАТА: НЕМААТ КРПИ ,ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН

           ЛЕТО 2023 

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

ПЕРИОД

МАЈ - ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

 

СЕПТЕМВРИ

*14

*21

*28

*04

11

18

25

02

09

16

23

30

06

13

20

27

*03

*10

*17

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

Студио 1/3

бр. соба 9

max.3 лица

 

89

 

109

 

119

 

139

 

289

 

319

 

359

 

409

 

419

 

419

 

419

 

419

 

419

 

409

 

359

 

349

 

149

 

139

 

129

 

 

Студио 1/3
бр.соба 5,6

max.3 лица
поглед море

 

99

 

119

 

129

 

149

 

319

 

339

 

369

 

419

 

439

 

439

 

439

 

439

 

439

 

429

 

379

 

369

 

169

 

149

 

139

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;

- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);

- ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

- КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;

- МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;

- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-  ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ЗА СТУДИО

 

СТУДИЈАТА :

 НЕМААТ КРПИ ,ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта

35€ за деца до 12 години – повратна карта;

30 € за возрасни или деца – карта во еден правец

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД

Град

Место на тргнување

Време

Куманово

Бензинска пумпа Макпетрол

03:15часот наутро

Скопје

Спортска сала Борис Трајковски

04:00часот наутро

Велес

Мотел Македонија

04:30 часот наутро

Штип

Нова Пошта

04:00 часот наутро

Неготино

Бензинска пумпа Макпетрол

05:00 часот наутро

Гевгелија

Бензинска пумпа Окта-Шимов

06:00 часот наутро

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР - 20 € ПО ЛИЦЕ - ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА

Прилеп

Бензинска пумпа Лукоил

04:00 часот наутро

Битола

Спортска сала

03:15 часот наутро

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВИЛА “ВАСО“  ОПИС НА СТУДИЈА

ПРВИ КАТ

СТУДИО БР.5  1/3  3ЛИЦА

Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење за две лица и еден поединечен кревет стандарден за спиење за едно лице,плакар за алишта, тв, клима уред.

Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер ,решо со две рингли.

Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

 

СТУДИО БР.6 1/3 3ЛИЦА

Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење за две лица и еден поединечен кревет стандарден за спиење за едно лице,плакар за алишта,тв, клима уред.

Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер ,решо со две рингли.

Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

 

ВТОРИ КАТ

СТУДИО БР.9  1/3  3 ЛИЦА

Студиото располага со еден дупол кревет стандарден за спиење за две лица и еден поединечен кревет стандарден за спиење за едно лице,плакар за алишта,тв,клима уред.

Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,фрижидер ,решо со две рингли.

Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици.

Студиото располага со стандардно купатило и вц.

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest