Вила Fiori- Паралија

Лето 2024 > Грција > Пиериа > Паралија > Вила Fiori- Паралија

Вила Fiori- Паралија

ВИЛА ФИОРИ – ПАРАЛИЈА,  ЛЕТО 2024

 Вила “FIORI” е лоцирана на само 50m од песочната плажа во Паралија и на околу 200m од црквата. Располага со следната структура на студија: 1/2 (еко студио со брачен кревет, терасата е надвор од собата во ходникот), 1/3 (еден брачен и еден единечен) и 1/4 (еден брачен и две единечни легла). Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња) клима, ТВ, гардеробер. Некои од студијата имаат поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет на сместување, максимално чиста, комфортини студиа. Вилата има и ЛИФТ. Wi-Fi интернет - Бесплатен.

 Бесплатно сместување за 3то и 4то лице во студио

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24   |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.

"FIORI"
Паралија

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

19

26

02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

 

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

 

1/2 студио (еко)

85

110

130

145

170

190

355

375

395

395

395

395

395

195

175

145

125

105

95

 

1/3 студио

95

120

140

165

195

225

405

445

475

475

475

475

475

235

195

165

145

125

105

 

1/4 студио

105

130

160

185

210

235

450

475

535

535

535

535

535

245

215

195

165

145

115

 

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

                                             

 НАПОМЕНА

·         -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

·         -  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

·         -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

·         -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

·         -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

·         -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

·         -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

·         -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот. Постелнината се менува на денот на сместувањето и уште еднаш во текот на неделата;

·         -  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

·         -  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

·         -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

·         -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

·         -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

·         -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

·         -  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

·         -  Доплата за клима - 7€ од ден (на рецепција);

·         -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

·         -  Доплата за патничко осигурување.


Автобуски превоз ПАРАЛИЈА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Паралија (275km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Солун - Катерини - Паралија

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (5.20€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Паралија:                      

 16:15 по МК време / 17:15 по ГР време (пред вилата)

 

GPS Coordinates:  40.263825, 22.594765

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest