Вила Fiori- Паралија

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Паралија > Вила Fiori- Паралија

Вила Fiori- Паралија

Вила “FIORI” е лоцирана на само 50m од песочната плажа во Паралија и на околу 200m од црквата. Располага со следната структура на студија: 1/2 (еко студио со брачен кревет, терасата е надвор од собата во ходникот), 1/3 (еден брачен и еден единечен) и 1/4 (еден брачен и две единечни легла). Секое студио е комплетно опремено со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња) клима, ТВ, гардеробер. Некои од студијата имаат поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет на сместување, максимално чиста, комфортини студиа. Вилата има и ЛИФТ. Wi-Fi интернет - Бесплатен.  Студијата се наоѓаат на II кат.

ЛЕТО  2023 

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23   |  7% попуст за целосна уплата до 01.04.23

GPS Coordinates:  40.263825, 22.594765

"FIORI"
Паралија

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

21

28

04

11

18

25

02

09

16

23

30

06

13

20

27

03

10

17

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

        1/2 студио еко

75

95

115

135

155

165

285

305

325

325

325

325

325

175

155

135

115

95

1/3 студио

85

105

135

155

175

  185

325

355

375

375

375

375

375

195

175

155

135

105

1/4 студио

95

125

155

175

195

205

355

385

405

405

405

405

405

215

195

175

145

115

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на студио без превоз

цени по лице со превоз

Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во студио

НАПОМЕНА

Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

 Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

 При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

 Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.

 Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

 Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

·        Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот. Постелнината се менува на денот на сместувањето и уште еднаш во текот на неделата;

·        Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

·         Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

·         -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

·         -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

Автобуски превоз ПАРАЛИЈА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Паралија (275km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Солун - Катерини - Паралија

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (5.20€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Паралија:                      

 16:15 по МК време / 17:15 по ГР време (пред вилаа)

    За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А КАМЕЛИЈА ТУРС 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest