Ксамил

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење .
Во Ксамил, можете да уживате во рајските плажи кои нудат бел песок и кристално чиста вода со медитеранска клима во текот на целата година.
Ксамил е мало село во јужна Албанија.Во селото живеат околу 4000-5000 луѓе и туризмот се зголемува со секоја измината година. Сепак, остануваат уште многу изолирани места ако барате мир и тишина при вашиот одмор.Селото, исто така, го има задржано шармот до одреден степен и има многу пријатни мали ресторани со домашна кујна.

Поврзани објави:
Најчести прашања за Албанија

  ВИЛА БУШАТИ – КСАМИЛ Вилата Бушати е......
  ВИЛА БУШАТИ – КСАМИЛ Вилата Бушати е реновирана пред 4 години. Имa, трокреветни, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање),  и студиа со 4......

Pin It on Pinterest