Вила Клеопатра - Јерисос

Лето 2023 > Грција > Атос (lll Крак) > Јерисос > Вила Клеопатра - Јерисос

Вила Клеопатра - Јерисос

          ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос.

          Има прекрасна долга песочна плажа  која во зеленило и бујна вегетација ве разладува и разгалува во летните месеци.

          Голема пешачка зона со многу паркови,игралишта,забавни паркови ,таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос - Јерисос.

          Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите,  супермаркети – Лидл,парфимерии и автентични грчки музеи.

         Вилата “КЛЕОПАТРА“ е модерна вила,лоцирана е на самата плажа, стандардно опремена вила.

          Секоја соба има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар додека во апартманите има голем фрижидери и голем ел.шпорет со фурна.

          Секоја соба има стандардно купатило и вц.Секоја соба има клима уред и тв.Вилата има и безжичен интернет и пред вилата има голем паркинг кој функционира на прво слободно.

          ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ( 21.05; 28.05; 04.06; 03.09;10.09 и 17.09.)

         ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

         ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА  АПАРТМАН   ЗА 7 НОЌИ

         -За пакет аранжманот во АПАРТМАН  потребни се минимум 2 лица;

         -трето,четврто,петто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 - 12 години;

#       - дете до 02 години не плаќа(бесплатно) не користи седиште во автобус;

         - за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице 

 КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕД , ПАРКИНГ, WI-FI  Е БЕСПЛАТНО

 

 ЛЕТО 2023

 

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на АПАРТМАН

Цени за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ - ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

 

СЕПТЕМВРИ

*14

*21

*28

*04

11

18

25

02

09

16

23

30

06

13

20

27

*03

*10

*17

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Апартман 1/2+1/2+1

бр.1,3

макс. 4 лицa+1

 

/

 

 

 

129

 

 

149

 

169

 

379

 

389

 

399

 

429

 

469

 

469

 

469

 

469

 

469

 

449

 

399

 

379

 

159

 

139

 

129

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 ПРЕД ВИЛАТА ИМА ГОЛЕМ ПАРКИНГ ,КОЈ ГО КОРИСТАТ ТУРИСТИТЕ НА ПРИНЦИП 

                  ПРВО СЛОБОДНО       МЕСТО.ПАРКИНГОТ Е БЕСПЛАТЕН

                      ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА

                      ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21   ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

                       

                       НАПОМЕНИ:-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;

                  - ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.); 

                  - ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

                  - КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА

                   НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

                  - ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК

                             НЕМА ДА СЕ  МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;

                           - ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;

                           - МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;

                           - ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

                          - ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

                          - ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО,

                             ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;

                           - ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА или АПАРТМАНИТЕ, СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

                           -АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

                           -  ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ЗА  АПАРТМАН

                

                           АПАРТМАНИТЕ:  ИМААТ ПЕШКИРИ ,САПУН И ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА

 

                      ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

                     45 € за возрасни – повратна карта

                     35€ за деца до 12 години – повратна карта

                     30 € за возрасни или деца – карта во еден правец

                     Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

 

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД

Град

Место на тргнување

Време

Куманово

Бензинска пумпа Макпетрол

03:15часот наутро

Скопје

Спортска сала Борис Трајковски

04:00часот наутро

Велес

Мотел Македонија

04:30 часот наутро

Штип

Нова Пошта

04:00 часот наутро

Неготино

Бензинска пумпа Макпетрол

05:00 часот наутро

Гевгелија

Бензинска пумпа Окта-Шимов

06:00 часот наутро

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР - 20 € ПО ЛИЦЕ - ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА

Прилеп

Бензинска пумпа Лукоил

04:00 часот наутро

Битола

Спортска сала

03:15 часот наутро

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

      ВИЛА  “КЛЕОПАТРА” ЈЕРИСОС-  (ОПИС НА АПАРТМАНИ)

     Високо приземје

      АПАРТМАН БР. 1 (1/2)+(1/2)  4 ЛИЦА

   Апартманот се наоѓа на високо приземје. Во кујната има еден поединечен стандарден кревет и еден кревет на извлекување.

   Кујната е опремена со голем ел.шпорет и рерна,голем фрижидер и комплетен кујнски инвентар.Во кујната има Тв .

   Спалната соба има еден дупол кревет (француски).Апартманот има плакар за алишта и клима уред.

    Има сопствено купатило и WC.Излегува на тераса со страничен поглед на море.

 

    Први кат

   АПАРТМАН БР.3 (1/2) +(1/2) 4 ЛИЦА

  Апартманот се наоѓа на први кат.Во кујната има еден поединечен стандарден кревет и еден кревет на извлекување.Кујната е опремена со голем ел.шпорет со рерна,голем фрижидер и комлетен кујнски инвентар.Во кујната има маса за ручавање, ТВ и клима уред.

                                  Спалната соба е  со  дупол кревет (француски),плакар за алишта.Има сопствено купатило и ВЦ. Апартманот излегува на тераса со страничен поглед на море.

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest