Апарт хотел Декавил - Геракини

Лето 2023 > Грција > Ситонија (ll Крак) > Геракини > Апарт хотел Декавил - Геракини

Апарт хотел Декавил - Геракини

 

Апарт-хотел Декавил се наоѓа на влезот во Геракини, оддалечен е околу 30 м од најубавиот дел на песочната плажа. Апарт хотелот се состои од  1/2, 1/2+1 со фотеља на расклопување (погодна за деца до 11,99год) 1/2+1 со кревет на извлекување (големина за возрасен)  и 1/4 студио (на приземје) , останатите соби се лоцирани на приземје, први и втори кат, дел од нив гледаат странично на море. Исто така 1/2  соба има можност за сместување на лице со посебни потреби, т.е има механизам за влез во соба преку тераса, доколку користи количка за движење. Собите се опремени со квалитетен мебел и новоизградени, комплетно опремени кујни, сопствен тоалет, ТВ, клима која се доплаќа во објектот (5 евра на ден) и интернет вклучен во цената. Во склоп на вилата има мал ресоран, каде се служи кафе и пијалоци, наутро може да се подготви појадок по пристапни цени (ладен и топол појадок)

 

ЛЕТО 2023

GERAKINI - DECAVILLE

НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА   

 

1/2 gv

1/2 ssv

1/2+дете ssv

1/2+1 возр

1/3 стд

1/4 студио

20.05-27.05.2023

79

99

109

129

159

179

27.05-03.06.2023

119

139

149

159

199

219

03.06-10.06.2023

179

199

209

229

239

259

10.06-17.06.2023

259

279

289

299

319

339

17.06-24.06.2023

289

309

319

329

349

369

24.06-01.07.2023

349

369

379

389

409

429

01.07-08.07.2023

409

429

439

449

479

499

08.07-15.07.2023

409

429

439

449

479

499

15.07-22.07.2023

409

429

439

449

479

499

22.07-29.07.2023

469

494

509

519

559

579

29.07-05.08.2023

469

494

509

519

559

579

05.08-12.08.2023

469

494

509

519

559

579

12.08-19.08.2023

459

469

479

489

529

559

19.08-26.08.2023

319

339

349

359

409

429

26.08-02.09.2023

279

299

309

319

369

389

02.09-09.09.2023

189

209

219

229

259

279

09.09-16.09.2023

159

179

189

199

219

239

16.09-23.09.2023

99

119

129

139

149

169

23.09-30.09.2023

69

89

99

109

119

129

Координати 40.27074260478382, 23.44301272883603

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја САБОТА)

Тргнување Дрводекор – 45 евра  по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 евра  од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 

     Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

     Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

    Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и

   продаде слободните капацитети

   по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

   Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

    Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

  Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

   Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување

   кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

     Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

    За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

   По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

   Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

   Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

    Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

    Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

    Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред,

   сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

  Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и

   задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите

   не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest