Вила Палаис - Фурка

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Фурка > Вила Палаис - Фурка

Вила Палаис - Фурка

   Вила "ПАЛАИС" -Фурка, Касандра Лето 2024

Куќа „Палаис де Фурка“ е лоцирана на 40-50 м од прекрасната песочна плажа, во мирниот дел на Фурка,

или 5 минути од центарот. Има убаво уреден голем двор со многу зеленило и содржини за деца, сопствен приватен паркинг.

Располага со 1/4 апартмани на приземје, сите опремени со ТВ, клима (вклучена во цената), тоалет, комплет опремена кујна и големи тераси со поглед кон дворот. 

Вонсезоски цени (по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз) 

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

26.5 – 2.6

7

139

55

2.6 – 9.6

7

169

55

9.6 – 16.6

7

199

55

16.6 – 23.6

7

219

55

23.6-30.7

7

249

55

 

*Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица

Сезонскицени (за наем на апартман за 7 ноќевања) 

Термин

Ноќевања

1/4 апартман

30.6 – 7.7

7

560

7.714.7

7

595

14.721.7

7

630

21.7– 28.7

7

665

28.7 – 4.8

7

665

4.8 – 11.8

7

665

11.8 – 18.8

7

665

18.8 – 25.8

7

665

25.8 – 1.9

7

630

 

Вонсезоски цени (по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

 

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

1.9– 8.9

7

249

55

8.9–15.9

7

219

55

15.9–22.9

7

169

55

 

*Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица 

Напомени и услови:

   Цените во табелите 1 и 3 или вонсезонски се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз.

Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната цена 

   Цените во табелата 2 или сезонски се објавени за наем на апартман за 4 лица,

во истиот може да престојуваат помалку лица но не повеќе од 4 возрасни и 1 дете до 2,99 години, при тоа цената останува непроменета – иста 

Цената за авобуски превоз изнесува: 

o    3.100 денари (50 евра) за возрани 

o    2.480 денари (40 евра) за деца до 11,99 години 

  За патниците кои користат организиран превоз тргнувањето од Скопје е во 3:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин,

а состанок на групата е во 2:30 часот. Агенцијата – организатор на патувањето го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување,

Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото. 

  Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот 

     Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд) 

  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени

кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

Договор за патување се врши најдоцна 15 дена пред терминот на тргнување 

   Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време 

  За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место 

     Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/ апартман 

 Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци 

  Агенцијата не може и нема да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската од понудата 

Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

недостаток на истите не е одговорност на вработените и самата агенција

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest