Вила Фани - Неа Фокеа

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Фокеа > Вила Фани - Неа Фокеа

Вила Фани - Неа Фокеа

ВИЛА ФАНИ – НЕА ФОКЕА , ЛЕТО 2024

Куќа „Фани“ е лоцирана во многу убав дел, централно во Неа Фокеа и на само неколку чекори од морето и песочната плажа. Има убаво уреден двор со зеленило и масички, клупи, скара за гостите. Околу неа има многу  слободен, непречен простор за паркинг. Студијата и апартманите кои се реновирани 2021 година се на приземје и на прв кат и сите тераси се со поглед на море, имаат комплетно опремени кујни, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет. Во близина на куќата има маркети, продавници, таверни. Интернетот и климата се вклучени во цената. Во собите нема пешкири.

Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

26.5 – 2.6

7

119

55

2.6 – 9.6

7

139

55

9.6 – 16.6

7

159

55

16.6 – 23.6

7

179

55

23.6 – 30.6

7

199

55

Сезонски цена (објавени за наем на апартман за 7 ноќевања) 

Термин

Ноќевања

Трикреветно студио

Четирикреветен апартмнан

30.6 – 7.7

7

350

420

7.714.7

7

385

455

14.721.7

7

420

490

21.7– 28.7

7

455

525

28.7 – 4.8

7

455

525

4.8 – 11.8

7

455

525

11.8 – 18.8

7

455

525

18.8 – 25.8

7

455

525

25.8-1.9

7

420

490

Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

1.9– 8.9

7

199

55

8.9–15.9

7

179

55

15.9–22.9

7

139

55

22.9 – 29.9

7

99

55

Напомени и услови:

-       Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денарска противвредност а по курс 1 евро = 62 мкд.

-       Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Доплатата за 3 и 4 лице (во зависност од бројот на кревети) е задолжителна. За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума

-       Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 7 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:

o    За возрасни 3,100 денари (50 евра)

o    За деца до 11,99 години 2.170 денари (40 евра)

-       Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ (за сите промени патниците ќе бидат навремено информирани) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција кон Македонија е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

-       Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

-       За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 50% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

-       При правење на резервација на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.

-       Преземањето на собите е од 14-15 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин. Љубезно молиме да се почитуваме и ова правило.

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest