Вила Димитра- Калитеа

Лето 2023 > Грција > Касандра (l крак) > Калитеа > Вила Димитра- Калитеа

Вила Димитра- Калитеа

Вила Димитра се наоѓа на 500 м од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица и на 40м одалеченост од вилата каде има бесплатен паркинг.

1/3 студија, располагаат со 3 редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, клима без доплата и wi-fi, се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
1/4 студија располагаат со 4 редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон или тераса, тв, клима без доплата и wi-fi.
1/5 студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима со доплата  и wi-fi.

ЛЕТО 2023

ВИЛА ДИМИТРА - КАЛИТЕА

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

Сутерен 1/3

 (студио за 3 лица)

1/3 

(студио за 3 лица)

1/4 

(студио за 4 лица)

1/5

(студио за 5 лица)

21.05-28.05.2023

7

79

89

99

119

28.05-04.06.2023

7

109

119

129

159

04.06-11.06.2023

7

159

179

189

219

11.06-18.06.2023

7

239

259

289

309

18.06-25.06.2023

7

279

299

309

319

25.06-02.07.2023

7

329

349

369

389

02.07-09.07.2023

7

399

409

439

459

09.07-16.07.2023

7

399

409

439

459

16.07-23.07.2023

7

399

409

439

459

23.07-30.07.2023

7

459

469

509

529

30.07-06.08.2023

7

459

469

509

529

06.08-13.08.2023

7

459

469

509

529

13.08-20.08.2023

7

439

449

479

499

20.08-27.08.2023

7

329

339

349

389

27.08-03.09.2023

7

279

289

309

339

03.09-10.09.2023

7

199

209

219

239

10.09-17.09.2023

7

149

159

169

179

17.09-24.09.2023

7

89

99

109

119

24.09-01.10.2023

7

59

69

79

99

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

  Скопје (Дрводекор) – 45 евра по лице

    Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 евра од редовната цена

   Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз

 во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

НАПОМЕНИ:

Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

 Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети

по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно

потпишан Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

 За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

 Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

  Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

  Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

   Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати

    оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

  Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

  недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest