Вила Савидис - Паралиа

Лето 2024 > Грција > Пиериа > Паралија > Вила Савидис - Паралиа

Вила Савидис - Паралиа

ВИЛА САВИДИС- ПАРАЛИА,ЛЕТО 2024

Вила “SAVVIDIS” е една од ретките луксузни вили во Паралиа, лоцирана на само 20m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа и на околу 100м од Црквата. Располага со 1/2 (брачен кревет) и 1/2+1 студија (спална и фотеља на спуштање) на I кат. Студиата се луксузно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња), (клима - вклучена во цената), ТВ – LCD, гардеробер (закачалки и сушара). Вилата располага со ЛИФТ и Wi-Fi интернет, кој Медитеран им го нуди бесплатно на своите гости. 

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24 | 5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

 

Бесплатно сместување за 3то лице во студио

 

"SAVVIDIS"
Паралиа

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

26

02

 09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

 15 

 

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

 

1/2 студио

115

 145

165

195

225

405

445

485

485

485

485

485

245

225

195

155

125

 

1/2+1 студио

125

 165

185

215

245

445

485

505

505

505

505

505

275

255

225

185

145

 

 опис на ценовникот

цени по лице со превоз     

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз       

                                             
 
 •  НАПОМЕНА
 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес /Неготино / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН !!
 • -  клима  - вклучена во цената !!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.
 
 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за туристичка такса 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • -  Доплата за патничко осигурување - инфо во агенција.
 •  

Автобуски превоз ПАРАЛИА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Паралиа (275 км )

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

 04:15h

 Скопје - Солун - Катерини - Паралиа

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (180ден)
 Патарини во Грција (3,40€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

 05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

 05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

 06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

 07:00h

 Поаѓање од Паралиа:                      

 15:20 по МК време / 16:20 по ГР време (20м од вилата)

GPS Coordinates:  40.270621925114455, 22.5980793254438

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest