Хотел Акти 4*- Уранополис

Лето 2024 > Грција > Атос (lll Крак) > Уранополис > Хотел Акти 4*- Уранополис

Хотел Акти 4*- Уранополис

  ХОТЕЛ АКТИ 4* -УРАНОПОЛИС, ЛЕТО 2024

УРАНОПОЛИС – небесниот град, божествен пејсаж,ги комбинира планинските и морските убавини, ветува незаборавни одмори, особено за патниците кои бараат релаксација, далеку од стресот на градот.

Опкружен со прекрасна шума која нуди многу можности за прошетки и истражување со поглед кон планината Атос и единствената монашка држава Св.Гора.Во текот на денот се нудат многу можности за истражување на егзотични плажи до околните островчиња Амулиани,Дрениа…. 

Хотелот Акти **** на 20 метри од песочна плажа.Има подземен премин до прекрасната плажа со ситен песок и постепено задлабочување на водата.Секоја соба има еден дупол кревет и два единечни кревети на спрат,wi-fi,тв,клима уред,мини фрижидер,телефон купатило со вц,фен,

крпи големи за на плажа и мали за туширање.Има 2 ресторани за доручек со поглед на море и ресторан за вечера со поглед на море.Приватна плажа со лежалки и чадори за гостите од хотелот бесплатно.

Бар покрај базен,бар на плажа,безжичен интернет на плажа.Базен отворен со посебен дел за деца.Простории за друштвени игри пинг,понг,гемерски игри,цртање ....лифт.

Покриен паркинг за возила ,мини маркет,сеф,24 часа рецепција ,перална.

ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА(ШВЕДСКА МАСА) ,КЛИМА,WI-FI,ПАРКИНГ , ПОГЛЕД НА МОРЕ

 

 

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 HB (доручек и вечера) ШВЕДСКА МАСА

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

          

СЕПТЕМВРИ

17

24

31

07

14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

30

06

13

20

 

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

 

7

 

СТУДИО 1/2 +1/2

Макс.4 лица

градина со поглед море

 

369

 

399

 

419

 

499

 

529

 

639

 

649

 

679

 

699

 

699

 

699

 

699

 

699

 

679

 

569

 

499

 

 

469

 

399

 

369

 

 

 

 

 

       

 

   

 

 

    2 ДЕЦА ДО 11,99 ГОДИНИ - БЕСПЛАТНО

 ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ НА  МИНИМУМ 2 ВОЗРАСНИ ЛИЦА ВО СОБА

ЗА 1 ДЕТЕ ОД 0-11,99 г. БЕСПЛАТНО
ЗА 2 ДЕТЕ ОД 0-11,99 г. БЕСПЛАТНО

ЗА 3 ВОЗРАСЕН 12+ 50% ПОПУСТ
ЗА 4 ВОЗРАСЕН 12+ 70% ПОПУСТ

Доплата за туристичка такса 7 € од ден од соба, се плаќа во агенција, (доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти,цената ќе биде променета)

МОЖНОСТ ЗА ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:                                                                                

45 € за возрасни – повратна карта                                                            

35€ за деца до 12 години – повратна карта;                                            

30 € за возрасни или деца – карта во еден правец

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest