Вила Меропи - Калитеа

Лето 2023 > Грција > Касандра (l крак) > Калитеа > Вила Меропи - Калитеа

Вила Меропи - Калитеа

        Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите

        и  излегува на првата пешачка уличка.

        Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила. 

        Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн.

        На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали.

        Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.

        Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се 1/3, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење,

        сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.  Капацитетот на овие соби е 3 возрасни лица,

        или 2 возрасни лица со 2 деца од кои второто дете да нема полни 6 години бидејќи дели легло со родители и не му следува дополнително легло.

 

             ЛЕТО 2023

МЕРОПИ КАЛИТЕА

 

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

 

Период

Ноќевања

1/3

21.05-28.05.2023

7

109

28.05-04.06.2023

7

139

04.06-11.06.2023

7

179

11.06-18.06.2023

7

209

18.06-25.06.2023

7

249

25.06-02.07.2023

7

359

02.07-09.07.2023

7

389

09.07-16.07.2023

7

389

16.07-23.07.2023

7

389

23.07-30.07.2023

7

389

30.07-06.08.2023

7

449

06.08-13.08.2023

7

449

13.08-20.08.2023

7

409

20.08-27.08.2023

7

309

27.08-03.09.2023

7

279

03.09-10.09.2023

7

189

10.09-17.09.2023

7

139

17.09-24.09.2023

7

109

24.09-01.10.2023

7

89

                    GPS Координати: 40°4'31''N,23°26'52''E

              ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

                   ·         Скопје (Дрводекор) – 45 евра по лице

                   ·         Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 евра  од редовната цена

                   ·         Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

               Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз

              во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

                НАПОМЕНИ:

                     Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

                     Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност

            (1 евро = 62 мкд)

                     Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави

              и продаде слободните капацитети

             по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле

              аранжманот по редовен ценовник,

              немаат право на надомест на средства за разликата во цена

              Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

              Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30%

              од вкупната сума на аранжманот.

              Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои

              се составен дела на секој меѓусебно потпишан

              Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

                       Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна

              до 9.00 часот по локално време

                        За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

              По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

              Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата

               ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

              Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

                        Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

                       Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет

              врската во кој-било објект од целата понуда

                      Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред,

             сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

             доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

                    Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и

            задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

            недостаток на истите не е одговорност на вработените во

            Агенцијата и на самата Агенција

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest