Вила Јалос - Лептокарија

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Лептокарија > Вила Јалос - Лептокарија

Вила Јалос - Лептокарија

     Студиа YALOS се ново изградени студиа, лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат,

      две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина.

     Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење,

     ТВ, Клима (со доплата 7еур на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа

      кој се ориентирани према море се поголеми, од тие кој се опремени преку .

     За подобра ориентација и наоѓање на вилата е ресторанот Лионикис кој е лоциран под студиата.

 

           Адреса Emmanouil Antoniadi, Leptokarya 600 63, Greece

          

             ЛЕТО 2023

 

 

YALOS LUX STUDIOS - ЛЕПТОКАРИЈА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќи

1/3 gv

1/3 sv

03.06-10.06.2023

7

199

209

10.06-17.06.2023

7

239

269

17.06-24.06.2023

7

289

319

24.06-01.07.2023

7

349

369

01.07-08.07.2023

7

379

409

08.07-15.07.2023

7

379

409

15.07-22.07.2023

7

379

409

22.07-29.07.2023

7

439

469

29.07-05.08.2023

7

439

469

05.08-12.08.2023

7

439

469

12.08-19.08.2023

7

419

449

19.08-26.08.2023

7

319

339

26.08-02.09.2023

7

289

309

02.09-09.09.2023

7

259

279

09.09-16.09.2023

7

219

239

16.09-23.09.2023

7

159

179

23.09-30.09.2023

7

129

139

 
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:
Скопје (Дрводекор) - 45€ по лицеТрансфер до Битола.
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
-       Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
-       Деца до 1,99 години бесплатно
 
Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз
во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото
 
   НАПОМЕНИ:
   Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот
   Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)
   Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети
  по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник,
   немаат право на надомест на средства за разликата во цена
    Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки
   Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот
     Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан
     Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување
     Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време
   За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба
   Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место
    Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите
   Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци
 Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда
  Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга
 доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
   Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,
  недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest