Вила Дина - Амудиа

Лето 2023 > Грција > Јонски Брег > Амудиа > Вила Дина - Амудиа

Вила Дина - Амудиа

Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција.

Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос.

Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок.

Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари.

Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron.

Препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила Дина се наоѓа на 90m од плажа, на 4 мин пешачење. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.

,Вилата се состои од студиа за 3 лица и двоспaлни апартмани, опремени со сопствена кујна

(опремена со прибор за готвење и јадење) тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур (на лице место)

за студиа и 6 еур ( на лице место) за Апартман, студиата и апартманите се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса .

 

 

ВИЛА ДИНА - АМУДИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/3 студио  за 3 лица

2/4   апартман  за 4 лица

24.05-31.05.2023

7

79

99

31.05-07.06.2023

7

119

139

07.06-14.06.2023

7

179

219

14.06-21.06.2023

7

229

269

21.06-28.06.2023

7

279

309

28.06-05.07.2023

7

319

349

05.07-12.07.2023

7

449

499

12.07-19.07.2023

7

449

499

19.07-26.07.2023

7

449

499

26.07-02.08.2023

7

449

499

02.08-09.08.2023

7

469

519

09.08-16.08.2023

7

469

519

16.08-23.08.2023

7

439

499

23.08-30.08.2023

7

359

409

30.08-06.09.2023

7

279

309

06.09-13.09.2023

7

239

279

13.09-20.09.2023

7

139

149

20.09-27.09.2023

7

99

119

 

           ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице

            Време на поаѓање рахос:01:00 ч. Скопје (Дрводекор) и трансфер до Битола

            Релациите кои се наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe

-                       Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

-                      Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

           Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз

           во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

          НАПОМЕНИ:

              Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

             Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

        Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде

        слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

        Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

             Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

        Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

        Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

        Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

             Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

             За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

        По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

        Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

              Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

              Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

              Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

             Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

        доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

            Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

        недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest