Ханиоти-Вила Мариа

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Ханиоти > Ханиоти-Вила Мариа

Ханиоти-Вила Мариа

ВИЛА МАРИА – ХАНИОТИ, ЛЕТО 2024

Вила “Maria” се наоѓа на одлична локација во центар на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 - 1/3 студија со редовни легла како и 1/3+1 студио со три редовни легла и едно на извлекување (поставени нови душеци на секое легло во 2021). Сите студиа се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен   интернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници.. Студиата за две лица се наоѓаат на први и втори кат и имаат поглед назад, останатите студија поглед напред. 

 

БЕПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА 3то и 4то лице во студио!

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

"Maria"
Ханиоти

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

 10

17

24

31

07

14

21

 

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

 

1/2 студио

105

125

145

165

195

225

420

450

480

480

480

480

480

245

225

195

165

145

115

 

1/3 студио

115

135

165

195

225

255

460

490

520

520

520

520

520

275

255

225

195

165

125

 

1/3+1 студио

115

145

165

215

245

275

490

520

550

550

550

550

550

295

275

245

215

185

125

 

опис на ценовникот

 цени по лице со превоз

цени за наем на студио без превоз

цени по лице со превоз

                                             

НАПОМЕНА

·         -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

·         -  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

·         -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

·         -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

·         -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

·         -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години - БЕСПЛАТНО;

·         -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

·         -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

·         -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неотино / Гевгелија;

·         -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата (на булеварот);

·         -  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

·         -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

·         -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

·         -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

·         -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

·         -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

·         -  Доплата за патничко осигурување /Информации во агенција/.


Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата

Патни информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Ханиоти (340km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

  04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа - Ханиоти

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

 05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

 06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

 07:00h

 Поаѓање од Ханиоти: 

 14:10 по МК време / 15:10 по ГР време (на околу 100m од вилата)

GPS Coordinates:   40.000297, 23.573473

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest