Вила Алекс Лукс - Полихроно

Лето 2023 > Грција > Касандра (l крак) > Полихроно > Вила Алекс Лукс - Полихроно

Вила Алекс Лукс - Полихроно

           Вила Алекс Лукс е ново изградена вила 2022, истата се наоѓа во Полихроно, на 30м одалеченост од плажа,

           истата располага со едноспални апартмани за 4 или за 6 лица.

           Апартманите се целосно опремени со кујнски прибор за готвење, маса и столчиња на тераса, ТВ.

           Апартманите за 6 лица се лоцирани сите на приземје, а апартманите за 4 лица на прв или втор спрат.

           Клима и wi-fi е вклученo во цена, и вилата  располага со сопствен паркинг.

           1/4 апартмани се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло + дневен престој каде е и кујната

           со софа на отварање за 2 лица) и се наоѓаат на 1ви и 2ри спрат

           1/6 Апартмани се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло и кревети на спрат + дневен престој

            каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица) и сите се наоѓаат на приземје

         ЛЕТО 2023

ВИЛА АЛЕКС ЛУКС - ПОЛИХРОНО

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

Термини

Ноќ.

1/4 Апартман

1/4+2 Апартман

21.05-28.05.2023

7

179

209

28.05-04.06.2023

7

209

229

04.06-11.06.2023

7

359

389

11.06-18.06.2023

7

439

489

18.06-25.06.2023

7

499

539

25.06-02.07.2023

7

589

639

02.07-09.07.2023

7

669

729

09.07-16.07.2023

7

669

729

16.07-23.07.2023

7

669

729

23.07-30.07.2023

7

669

729

30.07-06.08.2023

7

739

779

06.08-13.08.2023

7

739

779

13.08-20.08.2023

7

689

739

20.08-27.08.2023

7

549

609

27.08-03.09.2023

7

499

549

03.09-10.09.2023

7

399

429

10.09-17.09.2023

7

339

369

17.09-24.09.2023

7

209

229

24.09-01.10.2023

7

169

199

 Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Скопје (Дрводекор) – 45 еур по лице

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена

Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз

во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото 

 

НАПОМЕНИ:

    Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

    Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

    Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

 Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

    За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

   Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

   Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

      Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

  Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest