Вила Амелија - Неа Пори

Лето 2024 > Грција > Пиериа > Неи Пори > Вила Амелија - Неа Пори

Вила Амелија - Неа Пори

Вила Амелија – Неи Пори, Пиерија Лето 2024 

ВИЛА АМЕЛИЈА се наоѓа на 80 метри од плажа. Распoлага со 1/3 студија и 1/5 дуплекс апартмани. Секоја соба има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер,бања, ТВ, клима (се доплаќа 8 евра на ден) и Wi-Fi.

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

Термин

Ноќевања

1/3 СТД

1/5 ДУПЛЕКС

19.05

7 ноќи

200 €

250 €

26.05

7 ноќи

240 €

290 €

02.06

7 ноќи

270 €

370 €

09.06

7 ноќи

350 €

460 €

16.06

7 ноќи

370 €

490 €

23.06

7 ноќи

390 €

520 €

30.06

7 ноќи

420 €

550 €

07.07

7 ноќи

460 €

590 €

14.07

7 ноќи

490 €

690 €

21.07

7 ноќи

490 €

690 €

28.07

7 ноќи

490 €

690 €

04.08

7 ноќи

490 €

690 €

11.08

7 ноќи

490 €

690 €

18.08

7 ноќи

460 €

630 €

25.08

7 ноќи

420 €

580 €

01.09

7 ноќи

370 €

450 €

08.09

7 ноќи

290 €

370 €

15.09

7 ноќи

240 €

320 €

22.09

7 ноќи

200 €

260 €

бр.101- дуплекс апартман со две спални соби. Секоја спална има 1 дупли и еден единечен кревет. Се наоѓа на високо приземје.
бр.203- 1/3 студио со два грчки француски кревета, поглед кон заден двор и градина. Се наоѓа на 1 кат.
бр.204- д
уплекс апартман со две спални соби. Едната спална соба има два единечни кревета, а другата спална има два грчки француски кревета.

Големо купатило, мала кујнаПоглед кон заден двор-градина. Се наоѓа на 1 кат.

бр.205- дуплекс апартман со две спални соби. Едната спална има еден грчки француски кревет и еден единечен кревет,

другата спална има еден француски кревет.Поглед кон задна страна-градина. Се наоѓа на 1 кат.

бр.305- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед море. Се наоѓа на 2 кат.
бр.306- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
бр.307- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
бр.308- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
бр.309- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.
бр.310- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.

 Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Деца до 12 години 35 € / Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно 

НАПОМЕНИ:

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во канцеларија.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд). 

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети

по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може,

на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe

да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest