Вила Вангелис- Лептокарија

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Лептокарија > Вила Вангелис- Лептокарија

Вила Вангелис- Лептокарија

Вила “VANGELIS” се наоѓа на 150m од плажа, веднаш до хотел "Eleni" под главиот пат и пругата во центар на Лептокарија. Располага со двокреветни и трокреветни студија, апартман со една спална за 5 лица и дуплекс апартман со две одделни спални соби за 5 лица. Во двокреветните студија има 2 единечни легла и се наоѓаат на високо приземје и први кат, во трокреветните има еден брачен и еден единечен кревет на први кат, во апартманот со една спална има еден брачен во спалната, и еден брачен и еден единечен во кујната. Овој апартман се наоѓа на високо приземје, додека во дуплекс апартманот со две одделни спални соби има три единечни во едната спална и две единечни во другата спална и дневна со кујна. Сите студија/апартмани се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, огледало, туш, балкон (масичка со столчиња), клима, ТV, гардеробер. На располагање на гостите е бесплатен WI-FI интернет и прекрасно уредени двор со парк кој ги воодушевува сите кои случајно или намерно минуваат покрај вилата.

ЛЕТО 2023 

GPS Coordinates:  40.061561, 22.565581

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23   |  5% попуст за целосна уплата до 01.04.23

"VANGELIS"
Лептокарија

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

21

28

04

11

18

25

02

09

16

23

30

06

13

20

27

03

10

17

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

*

*

*

*

7

7

7

7

7

1/2 студио

75

85

95

115

125

135

255

275

295

295

295

295

295

145

135

125

115

85

1/3 студио

85

95

105

125

135

155

285

305

345

345

345

345

345

165

155

135

125

95

АПТ /3+2/ (со 1 спална)

95

115

125

145

165

185

345

385

425

425

425

425

425

195

185

165

145

105

Дуплекс АПТ /3+2/

55

 65

75

95

105

125

445

465

535

535

535

535

535

135

125

105

95

65

опис на ценовникот

цени по лице со превоз 

цени за наем без превоз

цени по лице со превоз

 
Бесплатно сместување за 3-то лице во студио/ 3-то, 4-то и 5-то лице во апартман со една спална/ 5то лице во дуплекс апартман со две спални соби 
 
НАПОМЕНА
Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;
 Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
Автобусот ги остава/зема патниците на 10m од вилата.
  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
 Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин. 
 
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
  Доплата за клима - 5€ од ден на лице место;
  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
  Доплата за патничко осигурување

Автобуски превоз ЛЕПТОКАРИЈА, според термини од табелата

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Лептокарија (300km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Катерини - Лептокарија

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (7.10€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Лептокарија:                     

 15:20 по МК време / 16:20 по ГР време (веднаш зад вилата)

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А Камелија Турс

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest