Вила Литца - Неа Флогита

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Флогита > Вила Литца - Неа Флогита

Вила Литца - Неа Флогита

                       Вила "ЛИТЦА" – Неа Флогита Лето 2024                                                                           

Вила Лицае лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 м од плажа.

Располага со приземје и три ката.

Апартманот е со пет легла и се наоѓа на трет кат. 

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур / ден (се плаќа во вилата). 

Цени за наем на апартман 

Термини

Бр. ноќевања

1/5Апартман

24.05.2024

8

160 промо

01.06.2024

7

260

08.06.2024

7

320

15.06.2024

7

380

22.06.2024

7

440

29.06.2024

7

490

06.07.2024

7

550

13.07.2024

7

580

20.07.2024

7

580

27.07.2024

7

610

03.08.2024

7

610

10.08.2024

7

580

17.08.2024

7

580

24.08.2024

7

510

31.08.2024

7

450

07.09.2024

7

390

14.09.2024

7

310

21.09.2024

7

210 промо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

АПП БР 1- Трет кат. Располага со 2 простории: Спална соба со брачен кревет, купатило, дневна соба со два единечни кревети и софа (тросет) на пуштање.

Во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна),тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија. 

Услови под кои важи аранжманот

  Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).

 WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО 

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)

  За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

    Деца до 2 години бесплатно, без седиште 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

             Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

              За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување,

и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

           Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден,

а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

              За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

         Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е.

исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. 

Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото

да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

           Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

         Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна

на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.

       Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат

за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување

во прецизно одредена соба од објавените.

Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите    

       Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуалнопричинета штета да извршат наплата

за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

              Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.

           

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest