Неи Пори-Вила Елса

Лето 2024 > Грција > Пиериа > Неи Пори > Неи Пори-Вила Елса

Неи Пори-Вила Елса

ВИЛА ЕЛСА – НЕА ПОРИ ,ЛЕТО 2024

Вила “ELSA се наоѓа на одлична лoкација во центарот на Неи Пори на 50m од плажа, позади хотел Олимпик Бич кој е на сама плажа. Вилата е со одличен квалитет на сместување и голем комфорт на студијата, купатилата и балконите. Сите студија се четворокреветни (две дупли легла) и се наоѓаат на приземје, први и втори кат. Секое студио е опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер, тоалет, TV, гардеробер, просторни тераси со тенда за сонце со масичка и столчиња со поглед кон улица (некои студија и со поглед кон море). Wi-Fi интернет - бесплатен, клима со доплата 7€ од ден на лице место. Вилата поседува лифт за гостите. Наспроти вилата има супермаркет Сите студија се со одличен квалитет и доста просторни. Обезбеден простор за багаж на денот на сместување/заминување на гостите. Гостите со сопствени возила може да се паркираат пред вилата.

                  Бесплатно Сместување за 3то и 4то лице во студио

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

"ELSA"
Неи Пори

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

19

26

02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01

08

15

22

 

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7*

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

 

1/4 студио

100

125

145

185

215

235

425

465

535

535

535

535

535

255

225

195

165

135

105

 

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

                                             

НАПОМЕНА

·         -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

·         -  Цените  со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

·         -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

·         -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

·         -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

·         -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;

·         -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 09:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

·         -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

·         -  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

·         -  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

·         -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

·         -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

·         -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

·         -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

·         -  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

·         -  Доплата за клима - 7€ од ден (се плаќа на лице место);

·         -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

·         -  Доплата за патничко осигурување. 

Автобуски превоз НЕИ ПОРИ, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Неи Пори (310km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Катерини - Неи Пори

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (7.10€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Неи Пори:                     

 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (веднаш пред вилата)

GPS Coordinates:  39.975643, 22.655358

  

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest