Вила Вагиа - Амудиа

Лето 2023 > Грција > Јонски Брег > Амудиа > Вила Вагиа - Амудиа

Вила Вагиа - Амудиа

            Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море,9 км југоисточно од Парга

            и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос.

            Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок.

            Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари.

            Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron.

Ж        Препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

            Вила Вагиа се наоѓа на 50m од плажа. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.

            Вилата се состои од студиа за 2 или 3 лица и апартмани за 4 лица, опремени со сопствена кујна тераса, тоалет,

           ТВ, клима со доплата од 4еур за студио и 6 еур за апартман (на лице место) студиата се наоѓаат на приземје,

           од самата соба се излегува на сопствена тераса која гледа кон море. Апартманот се наоѓа на 1-ви спрат и гледа кон море,

           погоден за 4 лица составен од 2 спални од кои во едната е француски спален кревет,

           а во другата со 2 стандардни кревети, и кујна опремена, тоалет, ТВ, Клима (со доплата од 6 еур на лице место)

 

                                                                                                  ЛЕТО 2023

ВИЛА ВАГИА - АМУДИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

период

Ноќевања

1/2 студио за 2 лица

1/3 студио  за 3 лица

2/4   апартман  за 4 лица

 

24.05-31.05.2023

7

69

79

99

 

31.05-07.06.2023

7

109

119

139

 

07.06-14.06.2023

7

169

179

219

 

14.06-21.06.2023

7

209

229

269

 

21.06-28.06.2023

7

259

279

309

 

28.06-05.07.2023

7

299

319

349

 

05.07-12.07.2023

7

419

449

499

 

12.07-19.07.2023

7

419

449

499

 

19.07-26.07.2023

7

419

449

499

 

26.07-02.08.2023

7

419

449

499

 

02.08-09.08.2023

7

439

469

519

 

09.08-16.08.2023

7

439

469

519

 

16.08-23.08.2023

7

409

439

499

 

23.08-30.08.2023

7

349

359

409

 

30.08-06.09.2023

7

259

279

309

 

06.09-13.09.2023

7

219

239

279

 

13.09-20.09.2023

7

129

139

149

 

20.09-27.09.2023

7

89

99

119

 

 

 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:Скопје (Дрводекор) – 60 € по лице

 Време на поаѓање рахос:01:00 ч. Скопје (Дрводекор) и трансфер до Битола

 Релациите кои се наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe

     -       Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

     -       Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

 Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во  во случај

на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

 

           НАПОМЕНИ:

          Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

          Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

          Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде

      слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот

      Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цени

      Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки

      Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот 

       Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

       Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

       Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

       По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба

       Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

          Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

      Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

      Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

      Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред,сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

      доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата 

      Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување

       недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

 

 

 

 

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest