Вила Вагиа - Амудиа

Лето 2024 > Грција > Јонски Брег > Амудиа > Вила Вагиа - Амудиа

Вила Вагиа - Амудиа

ВИЛА ВАГИА -АМУДИА, ЛЕТО 2024

Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила Вагиа се наоѓа на 50m од плажа. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 2 или 3 лица и апартмани за 4 лица, опремени со сопствена кујна (опремена со основен прибор за готвење) тераса, тоалет, ТВ, клима со доплата од 6еур за студио и 7 еур за апартман (на лице место) студиата се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса која гледа кон море. Апартманот се наоѓа на 1-ви спрат и гледа кон море, погоден за 4 лица, составен од две спални од кои во едната е француски спален кревет, а во другата со 2 стандардни кревети, и кујна опремена, тоалет, ТВ, Клима (со доплата од 6 еур на лице место.

На промо цените не следува попуст

ВИЛА ВАГИА - АМУДИА

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

период

Ноќ.

1/2 студио за 2 лица

1/3 студио за 3 лица

2/4 апартман за 4 лица

Промо цени

21.05-28.05.2024

7

89

109

129

Промо цена

28.05-04.06.2024

7

119

139

169

Промо цена

04.06-11.06.2024

7

189

209

239

Промо цена

11.06-18.06.2024

7

229

259

299

 

18.06-25.06.2024

7

269

299

329

 

25.06-02.07.2024

7

309

339

369

 

02.07-09.07.2024

7

429

469

519

 

09.07-16.07.2024

7

429

469

519

 

16.07-23.07.2024

7

439

479

529

 

23.07-30.07.2024

7

439

479

529

 

30.07-06.08.2024

7

459

499

549

 

06.08-13.08.2024

7

459

499

549

 

13.08-20.08.2024

7

429

469

529

 

20.08-27.08.2024

7

359

379

429

 

27.08-03.09.2024

7

269

299

329

 

03.09-10.09.2024

7

229

259

299

 

10.09-17.09.2024

7

149

169

189

Промо цена

17.09-24.09.2024

7

109

129

149

Промо цена

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

-Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице

-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице

-Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија) -65€ по лице

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Камелија Турс  го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest