Ханиоти-Вила Мариа Лукс

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Ханиоти > Ханиоти-Вила Мариа Лукс

Ханиоти-Вила Мариа Лукс

ВИЛА МАРИА ЛУКС – ХАНИОТИ, ЛЕТО 2024 

Вила “Maria Lux” се наоѓа во центарот на Ханиоти (веднаш до вила "Maria") односно на почетокот на Плоштадот и нa oколу 150m oд плажа. Вилата е ново изградена во Октомври 2018 година. Располага со: комфортни струдија за три лица и апартмани со една спална соба за пет лица со големи тераси. Опис на собите: 1/3 студио на ниско приземје (сутерен) 1/3 студио на високо приземје и 3+2 апартмани со една спална на I и II кат. Сите се комфортни и комплетно опремени со нов мебел со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен   интернет, гардеробер, сушара, широки балкони, масичка со столчиња со поглед напред на улицата, Плоштадот. 

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24   |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

Бесплатно сместување за 3то лице во студио

Бесплатно сместување за 3то, 4то и 5то лице во апартман со една  спалналице во апартман со една с 

"Maria Lux"
Ханиоти

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

 10

17

24

31

07

14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7*

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/3 студио (сутерен)

115

135

155

195

235

265

460

490

530

530

530

530

530

275

255

235

205

175

135

1/3 студио

125

145

175

205

245

275

480

520

560

560

560

560

560

295

275

255

225

185

145

АПТ /3+2 / (1 спална)

145

165

195

225

275

305

530

580

670

670

670

670

670

325

305

285

255

205

155

опис на ценовникот

 цени по лице со превоз

цени за наем на студио и АПТ без превоз

цени по лице со превоз


НАПОМЕНА

·         -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

·         -  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

·         -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

·         -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

·         -  Во студио и апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

·         -  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години - БЕСПЛАТНО;

·         -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

·         -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

·         -  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

·         -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата. Кај "Lemonis Bakery".

·         -  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

·         -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

·         -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

·         -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

·         -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

·         -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

·         -  Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).


Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата

Патни информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Ханиоти (340km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

  04:15h 

 Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа - Ханиоти

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

 05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

 06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

 07:00h

 Поаѓање од Ханиоти: 

 14:10 по МК време / 15:10 по ГР време (на околу 100m од вилата)

GPS Coordinates:   40.000296, 23.573370

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest