Ханиоти-Вила Мариа Лукс

Лето 2022 > Грција > Касандра (l крак) > Ханиоти-Вила Мариа Лукс

Ханиоти-Вила Мариа Лукс

Вила “Maria Lux ” се наоѓа во центарот на Ханиоти (веднаш до вила Maria) односно на почетокот на Плоштадот и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/3 студио на високо приземје  и 3+2 апартмани со една спална на I и II кат. Вилата е ново изградена во Октомври 2018 година со комплетно нов мебел, опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен  интернет, гардеробер, сушара, широки балкони, масичка со столчиња со поглед напред на улицата, Плоштадот. Гостите кои ќе престојуваат оваа сезона ќе имаат чест да бидат први гости во вилата. 

EARLY BOOKING 

15% попуст за целосна уплата до 01.04.22   |  10% попуст за целосна уплата до 01.05.22

"Maria Lux"
Ханиоти

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

21

28

04

11

18

25

02

09

16

23

30

06

 13

20

27

03

10

17

бр. ноќи 

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

 7

7

7

7

1/3 студио (сутерен)

80

100

120

150

180

210

340

380

410

410

410

410

410

220

190

150

120

100

1/3 студио

90

120

140

170

200

230

380

420

460

460

460

460

460

240

210

170

130

110

АПТ /3+2 / (1спална)

100

140

170

200

230

260

470

520

570

570

570

570

570

260

230

200

160

130

опис на ценовникот

 цени по лице со превоз

цени за наемна АПТ/студио без превоз

цени по лице со превоз

 

 

 

 

 

 

НАПОМЕНА

 -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување;

-  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

-  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

-  Во студио и апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

-  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

-  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);

-  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

-  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Струмица / Удово / Гевгелија;

-  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата. Kaj “Lemonis Bakery”.

-  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

-  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

-  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;

-  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

-  Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

-  Доплата за патничко осигурување.

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest