Вила Саризас - Сивири

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Сивири > Вила Саризас - Сивири

Вила Саризас - Сивири

   Вила "Саризас" -Сивири, Касандра Лето 2024

Куќа „Саризас“е лоцирана на околу 120 метри одпрекраснатапесочнаплажа, вонајубавиот делнаСивири,

или 1 минута од шеталиштето.Опкружена е со дрвја и со зеленило, има сопствен паркинг.

Располагасо 1/4 и 1/5 апартмани, квалитетно опремени во традиоционален грчки стил, и големи тераси со поглед кон море,

сите  опременисо ТВ, клима (вклученавоцената), тоалет,комплетноопремена кујна.

Вонсезоски цени (по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

19.5 – 26.5

7

109

55

26.5 – 2.6

7

139

55

2.6 – 9.6

7

169

55

9.6 – 16.6

7

199

55

16.6 – 23.6

7

219

55

23.6 – 30.6

7

249

55

Сезонски цени (за наем на апартман за 7 ноќевања)

Термин

Ноќевања

1/4 апартман

1/5 апартман

1/6 аппартман

30.6 – 7.7

7

560

595

630

7.714.7

7

595

630

665

14.721.7

7

595

665

735

21.7– 28.7

7

630

700

770

28.7 – 4.8

7

630

700

770

4.8 – 11.8

7

630

700

770

11.8 – 18.8

7

630

700

770

18.8 – 25.8

7

630

700

770

25.8 – 1.9

7

595

665

735

Вонсезоски цени (по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

1.9– 8.9

7

249

55

8.9–15.9

7

219

55

15.9–22.9

7

169

55

22.9 – 29.9

7

109

55

 

Напомени и услови:

Цените во табелите 1 и 3 или вонсезонски се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз.

Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната цена

    Цените во табелата 2 или сезонски се објавени за наем на апартман за 4 лица, во истиот може да престојуваат помалку лица но не повеќе

од 4 возрасни и 1 дете до 2,99 години, при тоа цената останува непроменета – иста

Цената за авобуски превоз изнесува:

o    3.100 денари (50 евра) за возрани

o    2.480 денари (40 евра) за деца до 11,99 години

За патниците кои користат организиран превоз тргнувањето од Скопје е во 3:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин,

а состанок на групата е во 2:30 часот. Агенцијата – организатор на патувањето го задржува правото за промена на времето

и местото на тргнување, Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.

   Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

 Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети

по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник,

немаат право на надомест на средства за разликата во цена

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

Договор за патување се врши најдоцна 15 дена пред терминот на тргнување

    Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

    За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

  Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/ апартман

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

 Агенцијата не може и нема да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската од понудата

Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

  Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

недостаток на истите не е одговорност на вработените и самата агенција

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest