Вила Јанис - Лептокарија

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Лептокарија > Вила Јанис - Лептокарија

Вила Јанис - Лептокарија

 

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад.

До плажа има 8мин пешачење.Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 4еур на лице место).

Адреса: Alexader papagou 20 Leptokaria

Име: Gounos Giannis контакт број: 0030 697 864 7511 за лица со сопствено возило

Гпс координати: 40.060262, 22.561240

ЛЕТО 2023

ВИЛА ЈАНИС - ЛЕПТОКАРИЈА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќи

1/3 студио

1/4 студио

2/6 апартман

20.05-27.05.2023

7

59

89

109

27.05-03.06.2023

7

99

109

149

03.06-10.06.2023

7

129

169

199

10.06-17.06.2023

7

159

189

249

17.06-24.06.2023

7

209

239

279

24.06-01.07.2023

7

259

279

299

01.07-08.07.2023

7

299

319

339

08.07-15.07.2023

7

299

319

339

15.07-22.07.2023

7

299

319

339

22.07-29.07.2023

7

359

379

409

29.07-05.08.2023

7

359

379

409

05.08-12.08.2023

7

359

379

409

12.08-19.08.2023

7

339

359

369

19.08-26.08.2023

7

239

259

289

26.08-02.09.2023

7

209

239

259

02.09-09.09.2023

7

189

209

229

09.09-16.09.2023

7

159

179

209

16.09-23.09.2023

7

129

139

159

23.09-30.09.2023

7

99

109

139

 Доплата за туристичка такса – 0,5еур (се плаќа во објектот)

 ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 Скопје (Дрводекор) – 45 € по лице. Трансфер до Битола.

  Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

  •    Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур

  •    Деца до 1,99 години бесплатно

Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување

на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

      НАПОМЕНИ:

   Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

  Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

 Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде

 слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

 Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

 Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

 Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

 За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

   Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

  Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

 Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

 доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

   Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

  недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest