Вила Стратос -Пефкохори

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Пефкохори > Вила Стратос -Пефкохори

Вила Стратос -Пефкохори

ВИЛА СТРАТОС – ПЕФКОХОРИ ,ЛЕТО 2024 

Вила “Stratos”, се наоѓа на околу 50m од плажа, во центарот, односно на пешачката улица од единствениот мал кружниот тек во Пефкохори која води кон плажата. Вилата располага со:  3+1 апартмани со една спална соба (брачен и единечен кревет во спалната соба и единечен кревет во кујната, купатило, две тераси, единечна и аголна тараса со поглед во дворот на вилата каде и од двете соби се излегува на тераса /  3+2 дуплекс апартмани со две одделни спални соби (брачен и единечен кревет во едната спална соба, два единечни кревети во другата спална соба, одделна кујна помеѓу двете соби со трепезариска маса, голема аголна тераса со поглед кон пешачката улица на која се излегува и од двете спални соби). Сите апартмани се опремени со: кујна (со  прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, туш, големи балкони (масичка со столчиња), ТВ, гардеробер, клима - БЕСПЛАТНА, како и бесплатен  интернет. Гостите со сопствен возила немаат можност да паркираат пред вилата, бидејки е пешачка зона. Можно паркирање на булеварот. Апартманите  се на I и II кат. Апартманите се реновирина пролет 2024 година и се со добар квалитет на сместување и одлична локација. 

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

Бесплатно сместување за 3то и 4то лице во 3+1 Апартман со една спална
Бесплатно сместувањеза 5то лице во дуплекс АПТ /4+1/ со две спални

"Stratos"
Пефкохори

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

 

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

 

АПТ со 1 спална /3+1/

135

165

195

225

265

305

550

630

710

710

710

710

710

325

305

285

245

205

155

 

Дуплекс АПТ /3+2/

105

125

145

165

185

205

645

725

795

795

795

795

795

225

185

165

145

125

105

 

опис на ценовникот

 цени по лице со превоз

цени за наем на апартман без превоз

цени по лице со превоз

                                               


НАПОМЕНА

·         -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во АПТ со една спална /3+1/ и 5-то лице во дуплекс АПТ /3+2/ - БЕСПЛАТНО сместување;

·         -  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;

·         -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

·         -  Во апартман со една спална кај термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат во дуплекс АПТ 5-то лице - БЕСПЛАТНО;

·         -  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;

·         -  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

·         -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

·         -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

·         -  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

·         -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 50m од вилата (на булеварот);

·         -  Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!

·         -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

·         -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

·         -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

·         -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

·         -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

·         -  Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).

 

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Пефкохори (345 км)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Тесалоники - Неа Модања - Пефкохори
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

06:15h

 Удово:Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Пефкохори:   

 14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на главниот булевар)

GPS Coordinates:   39.988688, 23.615158

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest