Вила Ионио - Амудиа

Лето 2024 > Грција > Јонски Брег > Амудиа > Вила Ионио - Амудиа

Вила Ионио - Амудиа

ВИЛА ИОНИО - АМУДИА, ЛЕТО 2024 

АМУДИА - Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, песочна плажа, бујна вегетација, кафе - барови, ресторани и таверни.

Баш тука митската река Ахерон се влива во морето. Покрај реката има убаво шеталиште со рибни таверни и многубројни рибарски и туристички бродчиња со кои може да се плови до изворот на реката Ахерон.

Амудиа е право место за безгрижен фамилијарен одмор, пружа можност за активен одмор зашто во близина се најдуваат Парга, Превеза, Лефкада...

Вила ИОНИО на околу 80 – 90 м. од плажа, со убав двор, располага со: 1/2, 1/2+1 (1 дупли и 1 поединечен кревет) и 1/2+2 (еден дупли и два кревети на спрат за 2 возрасни лица и 2 деца) студија, опремени со кујна,

купатило, тв, тераси. Климата е вклучена во цената.           

Вила ИОНИО

ПЕРИОД

Ноќ

1/2

1/2+1

1/2+2

02.06-09.06

7

100

110

120

09.06-16.06

7

150

160

170

16.06-23.06

7

190

210

230

23.06-30.06

7

250

270

290

30.06-07.07

7

280

300

320

07.07-14.07

7

300

320

340

14.07-21.07

7

320

340

360

21.07-28.07

7

340

360

380

28.07-04.08

7

340

360

380

04.08-11.08

7

340

360

380

11.08-18.08

7

340

360

380

18.08-25.08

7

340

360

380

25.08-01.09

7

320

340

360

01.09-08.09

7

260

280

290

08.09-15.09

7

200

220

240

15.09-22.09

7

160

170

180

22.09-29.09

7

100

120

140

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра (1 евро=62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.


Превозот е во сопствена режија !!

 

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год. = 300 ден, до 70 год. = 500 ден.


Во собите можат да се сместат онолку лица колку што има кревети.
Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината, ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот како бесплатна услуга.
За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
Собите се напуштаат во 9 ч
, а сместувањето во 14 ч по локално време

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest