Вила Sea View - Врахос

Лето 2023 > Грција > Јонски Брег > Врахос > Вила Sea View - Врахос

Вила Sea View - Врахос

           Вилата се наоѓа на прв ред на плажа, пред неа има “Beach bar” со лежалки (кои не се бесплатни, се користат со пијалок или закуска). 

           Сите апартмани се едноспални, т.е имаат спална соба со еден дупли и еден единечен кревет, и во кујната која е одделена од спалната соба има уште едно легло.

           Кујната е опремена со прибор за готвење и јадење, мини шпорет со рерна, аспиратор, мал фрижидер,

           клима (доплата од 5е на лице место) ТВ, сопствен тоалет со туш кадичка, балкон со поглед кон море. 

           Капацитетот на сите апартмани е 4 возрасни лица + 1 дете на дополнително легло-ранџо и не е дозволено за 5-то возрасно лице.

 

ЛЕ       ЛЕТО 2023

 

SEA VIEW APARTMENTS - VRAHOS

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќи

1/4 апп

24.05-31.05.2023

7

149

31.05-07.06.2023

7

179

07.06-14.06.2023

7

279

14.06-21.06.2023

7

329

21.06-28.06.2023

7

399

28.06-05.07.2023

7

429

05.07-12.07.2023

7

539

12.07-19.07.2023

7

539

19.07-26.07.2023

7

539

26.07-02.08.2023

7

589

02.08-09.08.2023

7

589

09.08-16.08.2023

7

589

16.08-23.08.2023

7

559

23.08-30.08.2023

7

489

30.08-06.09.2023

7

419

06.09-13.09.2023

7

319

13.09-20.09.2023

7

229

20.09-27.09.2023

7

169

 

         ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице

         Време на поаѓање за Врахос:01:00 ч. Скопје (Дрводекор) и трансфер до Битола

         Релациите кои се наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe

           -       Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

           -       Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

           

         НАПОМЕНИ:

             Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

             Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

             Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда понуда да ги објави

        и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

        Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

        Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од

        најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

        Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

        Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

        За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

        По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

        Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице

        Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

               Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

              Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

              Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

         доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

         Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

         недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest