Неа Потидеа-Иси Лукс

Неа Потидеа-Иси Лукс

ВИЛА ИЗИ ЛУКС – НЕА ПОТИДЕА,ЛЕТО 2024 

Вила “ISI Lux се наоѓа нa 20m oд плажа во централниот дел на Потидеа каде што е најширока плажата, веднаш пред хотел "Potidea Golden Beach". Вилата е изградена во 2017 год и е на два спрата (високо приземје и први кат). Има прекрасно уреден двор со парк и масички со столчиња / кујна и скара кои се на располагање на гостите. Во близина на вилата на околу 50м има супермаркет.
Структура и распоред на студија и апартмани: 
1/3 студија и /2+1/ апартман со една спална за 3 лица (брачен кревет+едно легло во кујната), дуплекс апартман со две одделни спални соби 2+2 за 4 лица (брачен во двете спални) на I-ви кат. Студијата се на високо приземје и I-ви кат /апартманите со една и две спални соби се на I кат. Сите се опремени со комплетно нов мебел, кујна (со прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (вклучена во цената), ТВ, бесплатен Wi-Fi интернет, гардеробер, балкон со масичка и столчиња. Гостите со сопствени возила може да паркираат пред вилата доколку има слободен паркинг или на 50м од вилата има паркинг. 

БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА 3то лице во студио и апартман со една спална

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24 

5% попуст за целосна уплата до 01.03.24  

"ISI Lux"
Неа Потидеа

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ 

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

21

 

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

*

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

 

1/3 студио

115

155

185

215

245

465

505

545

545

545

545

545

275

245

225

195

155

105

 

АПТ /2+1/ (со 1 спална)

125

165

195

225

255

485

545

575

575

575

575

575

295

265

245

215

175

115

 

Дуплекс АПТ /2+2/

95

125

145

165

185

605

645

695

695

695

695

695

195

185

165

145

125

95

 

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио/апартман

цени по лице со превоз

                                           

НАПОМЕНА

·         -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио или апартман со една спална - БЕСПЛАТНО сместување;

·         -  Цените за 7ноќи/8дена (со *), се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

·         -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

·         -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

·         -  Во студио или апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;

·         -  Во дуплекс апартман со две одделни спални соби плаќаат минимум 4 лица во термините по лице со превоз;

·         -  Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;

·         -  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

·         -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

·         -  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

·         -  Превозот ги остава патниците пред вилата доколку е можно да влезе минибус, доколку се патува со автобус НЕ е можно и ги остава/зема кај стадионот. Околу 400м од вилата;

·         -  Wi-Fi интернет и КЛИМА - БЕСПЛАТНИ!!

·         -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

·         -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

·         -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

·         -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

·         -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

·         -  Доплата за патничко осигурување (информации во агенција).


Автобуски превоз НЕА ПОТИДЕА, според термини од табелата

Патни информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Неа Потидеа (310km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Солун - Неа Модања - Неа Потидеа


 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија)

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Неа Потидеа:

 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (пред вилата или стадионот)

GPS Coordinates:   40.191784, 23.334865

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest