Вила Антонио - Лептокарија

Лето 2024 > Грција > Пиериа > Лептокарија > Вила Антонио - Лептокарија

Вила Антонио - Лептокарија

ВИЛА AНТОНИО - ЛЕПТОКАРИЈА , ЛЕТО2024

Лептокарија е туристичка дестинација на Олимписката Ревиера , местото располага со многубројни улици со продавници,шеталиште,долга песочна плажа.

Вила Антонио е комплетно нова и модерно опремена вила во Лептокарија . Во летото 2016 година ги прими првите туристи. Се наоѓа во најатрактивниот дел на Лептокарија, на околу 100м од песочната плажа и 150м од центарот на градот.        Вила Антонио е дестинација за сите генерации и семејства со деца. Во близина на вилата има супер маркет, пекара и разни други продавници.  На приземјето има хол со софа за седење, тоалет и мини кујна, кои се достапни за гостите на денот на поаѓање. Можно е паркирање на паркингот позади вилата.

-Клима со доплата од 5 евра

                    

 

термин

ноќи

1/4

студио

1/4+1

студио

24.05.2024

9

 

120 промо

 

130 промо

02.06.2024

7

175

185

09.06.2024

7

230

240

16.06.2024

7

270

280

23.06.2024

7

310

320

30.06.2024

7

350

360

07.07.2024

7

399

409

14.07.2024

7

419

429

21.07.2024

7

429

439

28.07.2024

7

450

460

04.08.2024

7

450

460

11.08.2024

7

419

429

18.08.2024

7

399

409

25.08.2024

7

360

370

01.09.2024

7

330

340

08.09.2024

7

299

309

15.09.2024

7

270

280

22.092024

7

175

185

 

GPS Kordinati :  40.06216, 22.56567   

 1/4  СТУДИО БР  4 - се наоѓа на приземје.Располага со два  брачни кревети грчки стандард и можност за дополнително легло (фотелја) на расклопување,кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, WC, клима и ТВ.Студиото излегува на дел од дворот кој го користат гостите од студиото. 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

          За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.

          Доплата на туристичка такса 0,5€ на студио од ноќ (се плаќа во Агенција )

                Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)во студио.

                WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме) 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

           За возрасни 2.780 мкд. (45евра)

                 За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 

             Деца до 2 години бесплатно, без седиште

   ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

              Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

          За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

            Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.

        За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

          Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

                 Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман .

         Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest