Вила Александра- Скала Потамиа

Лето 2023 > Грција > Острови > Тасос > Вила Александра- Скала Потамиа

Вила Александра- Скала Потамиа

Вила Александра се наоѓа на 50м од плажа, во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Тип на студиа: 1/2 и 1/3 студија - на спрат и на приземје.

Во собите има соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон,

клима (со доплата 7€); Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),

преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.

Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

 

ЛЕТО 2023

 

 

Alexandra Studios & apartments - Skala Potamia (Golden Beach)

Цена по соба

Термин

Услуга

Studio 1/ 2

Studio 1/ 3

02.06 - 09.06.23

7 ноќевања

149 €

159 €

09.06 - 16.06.23

7 ноќевања

199 €

209 €

16.06 - 23.06.23

7 ноќевања

249 €

259 €

23.06 - 30.06.23

7 ноќевања

289 €

299 €

30.06 - 07.07.23

7 ноќевања

349 €

359 €

07.07 - 14.07.23

7 ноќевања

389 €

399 €

14.07 - 21.07.23

7 ноќевања

449 €

459 €

21.07 - 28.07.23

7 ноќевања

489 €

499 €

28.07 - 04.08.23

7 ноќевања

489 €

499 €

04.08 - 11.08.23

7 ноќевања

489 €

499 €

11.08 - 18.08.23

7 ноќевања

489 €

499 €

18.08 - 25.08.23

7 ноќевања

489 €

499 €

25.08 - 01.09.23

7 ноќевања

419 €

429 €

01.09 - 08.09.23

7 ноќевања

339 €

349 €

08.09 - 15.09.23

7 ноќевања

289 €

299 €

15.09 - 22.09.23

7 ноќевања

199 €

209 €

22.09 - 29.09.23

7 ноќевања

169 €

179 €

 

                            

     Цената вклучува:

 

      7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

 

       Користење на Wi-Fi

 

       Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

 

       Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

 

       Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

 

       Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

 

      Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

 

               

         Цената не вклучува:

           * туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

           *Превоз

    

          *Патничко осигурување

           

          *Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

   
               

       Напомена:

             

           *бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

 

             *агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред                      наведените датуми на истекување.

              *резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!

            *доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по                       редовна     или ревидирана цена во моментот на наплатата.

            *за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена                                овој попуст не    е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст

             или било кој друг тип на попуст.

           Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :

 

            • Скопје 60€

• Штип 70€

 

           Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

 

        *   Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

 

                   

      

       Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз 

      во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или промена на цената на горивото

 

          НАПОМЕНИ:

·                Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

·                Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

·                Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

            Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

·                Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

             Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

·                Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

·                За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

            Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

·                Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

·                Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

·                Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

·                Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга ,

            доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

·                Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

           недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest