Вила Џули - Јерисос

Лето 2024 > Грција > Атос (lll Крак) > Јерисос > Вила Џули - Јерисос

Вила Џули - Јерисос

Вила Џули 2 - Јерисос, Атос  Лето 2024

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики.

Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни,

тафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Куќа "Tzouli 2" се наоѓа на одлична местоположба, на само 50 метри од плажа, во многу мирен дел.

Куќата располага со студио и апартман-од кои апартманот е во понуда.

Клима уредот и интернет (wi-fi) вклучени во цената. Има сопствен паркинг пред вилата.

Апартманот број 2 (1/4+1) - се наоѓа на прв кат,со влез од надвор. Има пространа голема тераса со лимитиран поглед море,

голема дневна со опремена кујна, сопствен тоалет и пристоен мебел, брачен кревет во спална и 2 софи на извлекување со кујна.

Се препорачува за семејства со деца.

 Сезона - цени за наем на апартман

Термин

Ноќевања

1/4+1 апартман   /  1-ви кат

30/06-07/07

7

579

07/07-14/07

7

609

14/07-21/07

7

639

21/07-28/07

7

639

28/07-04/08

7

639

04/08-11/08

7

639

11/08-18/08

7

639

18/08-25/08

7

639

25/08-01/09

7

619

 

Вонсезона - цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

Термин

Ноќевања

1/4+1 апартман   /  1-ви кат

26/05-02/06

7

129

02/06-09/06

7

149

09/06-16/06

7

189

16/06-23/06

7

239

23/06-30/06

7

249

Вонсезона -  цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

Термин

Ноќевања

1/4+1 апартман   /  1-ви кат

01/09-08/09

7

239

08/09-15/09

7

209

15/09-22/09

7

159

22/09-29/09

7

129

 Напомени и услови:

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.

Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 2 лица| 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман ЗА 7 НОЌИ според бројот на кревети во истиот,а превозот се доплаќа:

-          За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

-          За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еден правец 2.170  мкд. (35 евра)

-          Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште

Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро = 62 мкд).

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest