Неа Флогита -Вила Зорбас

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Флогита > Неа Флогита -Вила Зорбас

Неа Флогита -Вила Зорбас

ВИЛА ЗОРБАС – НЕА ФЛОГИТА,ЛЕТО 2024 

Вила “Zorbas” се наоѓа на сама плажа во центарот на Неа Флогита. Вилата располага со апартмани со една спална /2+2/, две легла во кујната и брачен кревет во спалната соба во апартманите со една спална. Тесна и долга тераса со страничен поглед кон паркот и рестораните пред плажата, просторна кујна со трепезариска маса. Дуплекс апартман /4+2/ со две одделни спални соби со директен поглед кон плажа и море со голема кујна со трепезариска маса, клуб масичка и голема аголна тераса со директе поглед на море и се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима и   интернет - бесплатни. Апартманите  се наоѓаат на II кат. Апартманите се реновирани и се со добар квалитет на сместување. Гостите со сопствени возила може да паркираат на 20м од вилата.  

Бесплатно сместување за 3то и 4то лице  во АПП 2+2 / 5то и 6то лице во дуплекс 4+2 

10%  попуст за уплата до 01.02.24 |  5%  попуст за уплата до 01.03.24

"Zorbas"
Неа Флогита

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

18

25

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

 14

21

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

АПТ /2+2/ (со 1 спална)

95

125

165

205

235

265

500

550

600

600

600

600

600

285

255

215

185

145

105

Дуплекс АПТ /4+2/

85

105

125

155

185

205

620

670

730

730

730

730

730

215

195

175

155

125

95

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

цени по лице со превоз


НАПОМЕНА

·         -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во апартман со една спална /2+2/ и 5-то и 6-то лице во дуплекс апартман /4+2/ - БЕСПЛАТНО сместување;

·         -  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;

·         -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

·         -  Во апартман со една спална кај термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

·         -  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

·         -  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

·         -  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

·         -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

·         -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

·         -  Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;

·         -  Превозот ги остава/зема патниците на 20м од вилата;

·         -  Wi-Fi интернет и клима - БЕСПЛАТНО!!

·         -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.


ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

·         -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

·         -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

·         -  Доплата за туристичка такса  1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

·         -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

·         -  Доплата за патничко осигурување.


Автобуски превоз НЕА ФЛОГИТА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Неа Флогита (295km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

  04:15h 

 Скопје - Тесалоники - Неа Флогита
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

 05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

 06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

 07:00h

 Поаѓање од Неа Флогита:   

 15:30 по МК време / 16:30 по ГР време (20м од вилата)

GPS Coordinates:  40.257329, 23.217105

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest