Неа Флогита -Вила Зорбас

Лето 2023 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Флогита > Неа Флогита -Вила Зорбас

Неа Флогита -Вила Зорбас

 

Вила “Zorbas” се наоѓа на сама плажа во центарот на Неа Флогита. Вилата располага со апартмани со една спална /2+2/, две легла во кујната и брачен кревет во спалната соба во апартманите со една спална. Тесна и долга тераса со страничен поглед кон паркот и рестораните пред плажата, просторна кујна со трепезариска маса. Дуплекс апартман /4+2/ со две одделни спални соби со директен поглед кон плажа и море со голема кујна со трепезариска маса, клуб масичка и голема аголна тераса кон море и се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима и   интернет - бесплатни. Апартманите се наоѓаат на II кат. 

ЛЕТО 2023

10%  попуст за уплата до 01.03.23 |  5%  попуст за уплата до 01.04.23

"Zorbas"
Неа Флогита

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

20

27

03

10

17

24

01

08

15

22

29

05

12

19

26

02

 09

16

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

*

7 *

7 *

7

7

7

7

7

АПТ /2+2/ (со 1 спална)

85

115

145

185

205

225

425

455

505

505

505

505

505

245

205

165

135

95

Дуплекс АПТ /4+2/

75

100

120

145

165

185

535

585

645

645

645

645

645

195

175

145

120

85

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

цени по лице со превоз

 БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ ЗА3-то и 4-то лице во АПП /2+2/ 5-то и 6-то ВО ДУПЛЕКС АПТ/4+2

НАПОМЕНА

Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во апартман

со една спална /2+2/ и 5-то и 6-то лице во дуплекс апартман /4+2/ - БЕСПЛАТНО сместување;

Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд

Во апартман со една спална кај термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

 Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

 При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;

Превозот ги остава/зема патниците на 20м од вилата;

 Wi-Fi интернет и клима - БЕСПЛАТНО!!

 Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

  ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);ж

Доплата за туристичка такса  0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз НЕА ФЛОГИТА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Неа Флогита (295km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

  04:15h 

 Скопје - Тесалоники - Неа Флогита
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

 05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

 06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

 07:00h

 Поаѓање од Неа Флогита:   

 15:30 по МК време / 16:30 по ГР време (20м од вилата)

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А КАМЕЛИЈА ТУРС

GPS Coordinates:  40.257329, 23.217105

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest