Вила Афродити - Нидри

Лето 2024 > Грција > Острови > Лефкада > Вила Афродити - Нидри

Вила Афродити - Нидри

 

ВИЛА АФРОДИТИ – НИДРИ, ЛЕФКАДА- ЛЕТО 2024

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја.. Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари.

Вила Афродити Б кат. – Нидри – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето, уреден двор со зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина со обезбедување и плаќање (бесплатно паркирање малку подалеку). Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима ВКЛУЧЕНА во цена, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студиата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

GPS 38.70542623037782, 20.70885091516509

Лефкада- островот со најубави бои

Попусти за рана уплата : -20% до 10/12/2023 -15% до 31/12/2023 -10% до 28/02/2024

Напомена: корегирани термини на 06/12/2023

Вила Афродити Б кат – Нидри

1/2 студио

1/2 студ.поглед

1/3+1 студио (4 лица)

Термин/Услуга

7 наем

7 наем

7 наем

28.05.-04.06.2024

149

159

169

04.06.-11.06.2024

169

179

189

11.06.-18.06.2024

269

279

289

18.06.-25.06.2024

299

309

319

25.06.-02.07.2024

359

369

379

02.07.-09.07.2024

379

389

399

09.07.-16.07.2024

419

429

439

16.07.-23.07.2024

449

469

479

23.07-30.07.2024

449

469

479

30.07-06.08.2024

449

469

479

06.08.-13.08.2024

449

469

479

13.08-20.08.2024

449

469

479

20.08-27.08.2024

429

469

459

27.08.-03.09.2024

369

379

399

03.09.-10.09.2024

299

309

319

10.09.-17.09.2024

229

249

259

17.09.-24.09.2024

199

219

229

Цените се дадени за наем на студио 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

Дозволено е сместување спрема капацитетот на студио (број на кревети)

освен 1 дете до 7 години во кревет со родител.

Автобуски превоз 55Еур возрасни Битола.

Доплата за превоз 10 Еур: Струга,Oхрид, Ресен, Скопје, Велес, Дреново, Прилеп.

Деца од 2 до 11,99 год: Попуст – 10 Евра од редовната цена. Климата е ВКЛУЧЕНА во цена.

За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.

Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат.

Туристичката такса се плаќа на лице место.

 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Бус Парга-Врахос-Лефкада
Агиос Никитас 13.00 часот
Нидри 14.30 часот
Никиана 14.45 часот
Врахос 15.30 часот
Амудиа 15.45 часот
Парга 16.00 часот

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest