Хотел Ammon Garden- Пефкохори

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Пефкохори > Хотел Ammon Garden- Пефкохори

Хотел Ammon Garden- Пефкохори

ХОТЕЛ AMON GARDEN 3*, ПЕФКОХОРИ-  ЛЕТО 2024

 На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел "Ammon Garden". 
Хотелски соджини: 27 хотелски соби на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети се од типот трокреветни стандарт хотелски соби на I кат. Опремени со мини фрижидер и електричен бокал.  се состојат од брачен и единечен кревет или три единечни легла, клима - бесплатна, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон улицата која води до плажа и одлично уредениот двор со палми и многу зеленило... Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.  Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

Дете до 5 гофини – Бесплатно / дете од 5-10 години – плаќа 70 евра

Трет возрасен 50% попуст

"Ammon Garden" 3*
Пефкохори

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

01

08

15

22

29

06

13

20

27

03

10

17

24

31

07

14

бр. ноќи 

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

Цена по лице  (BB)

/

275

325

375

395

425

455

455

455

455

455

435

405

375

/

/

·         НАПОМЕНА

·         -  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;

·         -  Хотелското сместување.

·         -  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса);

·         -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

·         -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

·         -  Baby cot - БЕСПЛАТНО, на барање;

·         -  Клима - БЕСПЛАТНА;

·         -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;

·         -  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;

·         -  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот на булеварот.

·         -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за првиот и последниот термин.


·         ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

·         -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

·         -  Дете до 5 години - БЕСПЛАТНО;

·         -  Дете од 5-10 години - плаќа 70€ за цел престој;

·         -  Трет возрасен - 50% попуст;

·         -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);

·         -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

·         -  Доплата за патничко осигурување. Информации во агенција.

 

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Пефкохори (345km)

 Куманово

 (бензинска Макпетрол - автопат) 

04:15h

 Скопје - Солун -Неа Модања - Калитеа - Полихроно -  Ханиоти - Пефкохори
 
 Автопат (Е75)

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:

 (паркинг пред WIP хотел наспроти саем)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

06:15h

 Г.П. Богородица 

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Пефкохори:

 14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на 20m од хотелот)

GPS Coordinates:  39.987182, 23.619448

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest