Вила Игуана - Неа Плагија

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Плагија > Вила Игуана - Неа Плагија

Вила Игуана - Неа Плагија

   Вила "ИГУАНА" Неа Плагија, Касандра  Лето 2024

Куќа „Игуана“ е лоцирана во најубавиот дел, централно во Неа Плагија,прва линија на море,

на околу 50 метридо плажа од која ја дели прекрасен мал парк со зеленило. Има слободно место за паркинг околу неа.

Располагаме со трикреветни и четирикреветни студија/ апартмани, со поглед кон улицата или со директен, отворен поглед на море.

Собите се реновирарни пред летото 2019 година, модерно и квалитетно уредени.

Со комплетно опремени кујни, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет. Интернетот и климата се вклучени во цената.

Вонсезоски цени (по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

19.5 – 26.5

7

109

55

26.5 – 2.6

7

139

55

2.6 – 9.6

7

169

55

9.6 – 16.6

7

199

55

16.6 – 23.6

7

219

55

23.6 – 30.6

7

249

55

Сезонски цени (за наем на студио/апартман за 7 ноќевања)

Термин

Ноќевања

1/3 студио

1/3 апартман

1/4 апартман

30.6–7.7

7

420

525

595

7.714.7

7

455

560

630

14.721.7

7

490

595

665

21.7–28.7

7

525

630

700

28.7 – 4.8

7

525

630

700

4.8 – 11.8

7

525

630

700

11.8 – 18.8

7

525

630

700

18.8 – 25.8

7

525

630

700

25.8 – 1.9

7

490

595

665

Вонсезоски цени (по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

1.9– 8.9

7

249

55

8.9–15.9

7

219

55

15.9–22.9

7

169

55

22.9 – 29.9

7

109

55

 

Напомени и услови:

Цените во табелите 1 и 3 или вонсезонски се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз.

Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната цена

 Цените во табелата 2 или сезонски се објавени за наем на апартман за 4 лица,

во истиот може да престојуваат помалку лица но не повеќе од 4 возрасни и 1 дете до 2,99 години,

при тоа цената останува непроменета – иста

Цената за авобуски превоз изнесува:

o    3.100 денари (50 евра) за возрани

o    2.480 денари (40 евра) за деца до 11,99 години

За патниците кои користат организиран превоз тргнувањето од Скопје е во 3:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин,

а состанок на групата е во 2:30 часот. Агенцијата – организатор на патувањето го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување,

Ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.

  Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

     Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

   Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети

по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

Договор за патување се врши најдоцна 15 дена пред терминот на тргнување

   Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

   За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

Во случај на причинета материјална штета за време на престојот,

корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

   Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите,

истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/ апартман

Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

  Агенцијата не може и нема да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската од понудата

 Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред,

сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга

доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

  Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи

и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

недостаток на истите не е одговорност на вработените и самата агенција

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest