Вила Порто Фино - Никиана

Лето 2024 > Грција > Острови > Лефкада > Вила Порто Фино - Никиана

Вила Порто Фино - Никиана

ВИЛА ПОРТО ФИНО-НИКИАНА - ЛЕФКАДА, ЛЕТО 2024

Никиана е мало рибарско место кое се наоѓа меѓу главниот град Лефкас и Нидри.

Ова место има идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат

прекрасниот остров, исто така близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави.

Поради прекрасната околина богата со вегетација и преполна со маслинови дрва

Никиана стана една од омилените дестинации на Лефкада за сите оние кои сакаат релаксација и ослободување од стрес.

Во Никиана има три различни поголеми песочни плажи и неколку мали романтични плажи на кои можете да уживате под природни сенки,

исто така местото има автобуска постојка која Ви дава можност да ги посетите преубавите плажи и градови на Лефкада со автобус.

Во Никиана можете да уживате во таверни кои служат прекрасна морска храна, кафе барови и супермаркети распоредени на главната улица и покрај плажата.

 

Вила Порто Фино се наоѓа на самиот магистрален пат, на 30метри од плажа, во нејзина близина има неколку ресторани, таверни и пекара.

Вилата располага со само со трокреветни студија кои се наоѓаат на прв кат.

Сите студија располагаат со мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (доплата од 4еур на ден) , ТВ, тераса.

ПОПУСТ: 10% до 28/02/2023

Вила Порто Фино Б кат Никиана

Maj

Јуни

Јули

Август

Септември

28

4

11

18

25

2

9

16

23

30

6

13

20

28

3

10

17

Број на ноќевања

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2 студио ( 2 лица)

149

169

269

299

359

379

419

449

449

449

449

449

429

369

299

229

199

1/3 студио ( 3 лица)

169

189

289

319

379

399

439

479

479

479

479

479

459

399

319

259

229

Коментар

промо

промо

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

/

промо

промо

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини: 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

·         -Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице 

·         -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице

·         -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) -65€ по лице

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest