Вила Наутика- Пефкохори

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Пефкохори > Вила Наутика- Пефкохори

Вила Наутика- Пефкохори

ВИЛА НАУТИКА –ПЕФКОХОРИ, ЛЕТО 2024

Куќа „ Наутика“  ( екс Филоксенија ) е лоцирана на околу 100 метри од морето и песочната плажа, во најубавиот дел на Пефкохори. Студијата кои се наоѓаат на првиот и вториот кат од куќата се реновирани пред летото 2017 година. Тие се со комплетно опремени кујни, ЛЦД-телевизори, сопствен тоалет, клима и интернет, кои се вклучени во цената. Терасите се свртени кон улицата, или кон внатрешниот двор. Има паркинг за 6 возила.

 

Вонсезоски цени (објаени по лицеза 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

26.5 – 2.6

7

139

55

2.6 – 9.6

7

159

55

9.6 – 16.6

7

179

55

16.6 – 23.6

7

199

55

23.6 – 30.6

7

219

55

 

(Сезонски цена (објавени за наем на мезонета за 7 ноќевања)

Термин

Ноќевања

Двокреветно

студио

Трикреветно студио

Четирикреветно
студио

30.6 – 7.7

7

385

490

525

7.7 – 14.7

7

420

525

560

14.7 – 21.7

7

455

560

630

21.7 – 28.7

7

490

595

665

28.7 – 4.8

7

490

595

665

4.8 – 11.8

7

490

595

665

11.8 – 18.8

7

490

595

665

18.8 – 25.8

7

490

595

665

25.8 – 1.9

7

455

560

630

 

Вонсезоски цени (објаени по лицеза 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

1.9– 8.9

7

219

55

8.9–15.9

7

199

55

15.9–22.9

7

159

55

22.9-29.9

7

139

55

 

Напомени и услови:

·         Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денарска противвредност а по курс 1 евро = 62 мкд.

·         Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Доплатата за 3, 4, 5 или 6 лице (во зависност од бројот на кревети) е задолжителна. За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума

·         Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 7 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:

o    За возрасни 3,100 денари (50 евра)

o    За деца до 11,99 години 2.170 денари (40 евра)

·         Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ (за сите промени патниците ќе бидат навремено информирани) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција кон Македонија е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

·         Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

·         За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 50% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

·         При правење на резервација на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.

·         Преземањето на собите е од 14-15 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин. Љубезно молиме да се почитуваме и ова правило.

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest