Вила Атина - Јерисос

Лето 2024 > Грција > Атос (lll Крак) > Јерисос > Вила Атина - Јерисос

Вила Атина - Јерисос

Вила Атина - Јерисос, Атос  Лето 2024

 

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики и е на само 340 км од Скопје.Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има

‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите.Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Куќа“Atina” се наоѓа на добра местоположба, на само 150 метри од прекрасната песочна плажа, на главната улица во местото.

Во куќата располагаме со 3 студија на прв кат. Куќата е нова градба, а студијата се многу пространи и опремени со фен, пегла, тостер, кафемат, комарници,

даски за пеглање и сл., огромни тераси со маси и столови, висококвалитетно средени кујни со  сите потребни елементи во кујните, како и реновирани  тоалети.

Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има достапен паркинг до вилата.

Студио број 1 (1/4) –  пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет и 2 стандардни кревета.

Студио број 2 (1/4)–   пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет.

Располага со брачен кревет,стандарден кревет и софа за дете.

Студио број 4 (1/4)  пространо студио со огромна тераса (страничен поглед море),  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет.

Располага со брачен кревет, 2 стандардни кревети и софа.

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

* цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

 

Термин

Ноќевања

1/4

студио бр. 2

1/4

студио бр. 1

1/4

студио бр. 4

26/05-02/06

7

109

119

129

02/06-09/06

7

129

139

149

09/06-16/06

7

169

179

189

16/06-23/06

7

219

229

239

23/06-30/06

7

229

239

249

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ - цена за наем на студио

Термин

Ноќевања

1/4 студио бр. 2

1/4 студио бр. 1

1/4 студио бр. 4

30/06-07/07

7

539

559

579

07/07-14/07

7

569

589

609

14/07-21/07

7

599

619

639

21/07-28/07

7

599

619

639

28/07-04/08

7

599

619

639

04/08-11/08

7

599

619

639

11/08-18/08

7

599

619

639

18/08-25/08

7

599

619

639

25/08-01/09

7

579

599

619

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1/4 студио бр. 2

1/4 студио бр. 1

1/4 студио бр. 4

01/09-08/09

7

219

229

239

08/09-15/09

7

169

189

209

15/09-22/09

7

139

149

159

22/09-29/09

7

99

109

129

 

Напомени и услови:

 ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ. 

Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица, а во дуплекс апартман 4 лица |

4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;

 

·         ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа: 

За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еденп равец 2.170  мкд. (35 евра)

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште.


Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

Цените се изразени во евра, уплатата е во денараска противвредност (1 евро = 62 мкд).

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. Попуст за рано букирање и НЕ може да се комбинира.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави

и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот.

Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот !

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest