Неа Модања-Медитеран апартмани

Лето 2023 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Модања > Неа Модања-Медитеран апартмани

Неа Модања-Медитеран апартмани

Апартмани “Mediteran” се наоѓаат на 50m од плажа/море во крајниот дел на Неа Модања, кадешто е најубавата плажа на Модања (широка плажа - ситен песок - бистра вода),  и околу 400м од центарот. Вилата има голем двор со многу зеленило. Апартманите се на II кат и имат поглед на море. Распоредот е следен: дневна соба со поглед кон море / кујна со шанк, кауч на спуштање за две лица, спална соба со брачен кревет за две лица, купатило, голема аголна тераса со поглед кон море на која се излегува од двете соби. Апартманите се  опремени со: голема кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима (вклучена во цената), како и бесплатен  интернет. Од дворот на вилата се излегува на плажа (најубавата плажа во Неа Модања со ситен песок, на која што има лежалки и простор за сопствен чадор и лежалки.  Апартманите се наоѓаат на II кат.

ЛЕТО 2023 

10%  попуст за уплата до 01.03.23  | 5% попуст за уплата до 01.04.23

"Mediteran"
Неа Модања

термин 

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

20

27

03

10

17

24

01

08

15

22

29

05

12

19

26

02

09

16

бр. ноќи 

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

АПТ /2+2/ (со 1 спална)

85

115

145

185

215

245

445

485

545

545

545

545

545

255

225

185

145

95

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

цени по лице со превоз

 НАПОМЕНА

Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице - БЕСПЛАТНО сместување;

 Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;

 Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ - 62мкд;

 Во термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;

 Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.

 Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години - БЕСПЛАТНО;

 Поради генерално чистење на апартманите, после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

 При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

Организиран превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

  Превозот ги остава/зема патниците пред вилата;

 Wi-Fi интернет и клима - БЕСПЛАТНО!!

 Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

 За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

 Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);

 Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. (без седиште) - бесплатно;

 Доплата за патничко осигурување

  • Автобуски превоз НЕА МОДАЊА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Неа Модања (300km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

  04:15h 

 Скопје - Тесалоники - Неа Флогита
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

 05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

 05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

 06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

 07:00h

 Поаѓање од Неа Модања:   

 15:15 по МК време / 16:15 по ГР време (пред вилата)

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ и Т.А.КАМЕЛИЈА ТУРС

 

GPS Coordinates:   40.241639, 23.275878

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest