Вила Кики - Неа Флогита

Лето 2023 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Флогита > Вила Кики - Неа Флогита

Вила Кики - Неа Флогита

Куќа „Кики“ е лоцирана на почетокот на Неа Флогита, прва линија на море, на сама плажа. Има слободно место за паркинг околу неа.

Располагаме со 3трикреветни, 2четирикреветни и 1петкреветен (дуплекс) апартман со директен,

отворен поглед на море.Сите се со опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет. Интернет и клима вклучени во цена.

 

 ЛЕТО 2023 Вонсезоски цени (по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

21.05 – 28.05

7

89

45

28.05 – 04.06

7

119

45

04.6 – 11.06

7

139

45

11.06 – 18.06

7

159

45

18.06 – 25.06

7

189

45

25.06 – 02.07

7

209

45

 

Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите и 4 лица во дуплекс апартманот

 

     Сезонски цена (за наем на мезонета за 7 ноќевања)

Термин

Ноќевања

1/3 апартман

1/4 апартман

1/5 дуплекс апарт.

02.07 – 09.07

7

499

559

609

09.0716.07

7

519

619

639

16.0723.07

7

559

659

679

23.0730.07

7

579

679

739

30.07 – 06.08

7

579

679

739

06.08 – 13.08

7

579

609

679

13.08 – 20.08

7

569

659

679

20.08 – 27.08

7

529

619

649

 

     Вонсезоски цени (по лицеза 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

27.08 03.09

7

209

45

03.0910.09

7

199

45

10.0917.09

7

159

45

17.09 24.09

7

119

45

24.09 – 01.10

7

89

45

 

Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите и 4 лица во дуплекс апартманот

 

       Напомени и услови:

-                     Цените во табелите 1 и 3 или вонсезонски се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз.

             Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната - финална цена на аранжманот

-                     Цените во табелата 2 или сезонски се објавени за наем на апартман за 2,3 или 4 лица, во истите може да престојуваат помалку лица но не повеќе 

             од 2, 3 или 4 возрасни и 1 дете до 2,99 години, при тоа цената останува непроменета - иста

     

                 Цената за автобуски превоз изнесува:

            o   3.100 денари (50 евра) за возрани

            o   2.480 денари (40 евра) за деца до 11,99 години

 

-                       Термините во табелата се денови на започнување и на завршување на аранжманот

-                        За патниците кои користат организиран превоз тргнувањето од Скопје е во 3:00 часот на паркингот спроти

                хотел Холидеј Ин,

               а состанок на групата е во 2:30 часот. Агенцијата – организатор на патувањето го задржува правото за

               промена на времето и местото на тргнување,

               ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.

-                       Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената

-                       Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

-                       Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде

              слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник,

               немаат право на надомест на средства за разликата во цена

-                       Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

               Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дел на секој меѓусебно потпишан

               Договор за патување се врши најдоцна 15 дена пред терминот на тргнување

-                       Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

-                       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

П             завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

Во           случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

-                        уристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/ апартман

-                        Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

-                       Камелија травел не може и нема да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

-                       Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку

               го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

-                       Секој патник има обврска  да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко - здравствено осигурување,

               недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенција

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest