Вила Лена - Неа Рода

Лето 2024 > Грција > Атос (lll Крак) > Неа Рода > Вила Лена - Неа Рода

Вила Лена - Неа Рода

  ВИЛА ЛЕНА-НЕА РОДА, ЛЕТО 2024

На околу 100 метри од плажата, во мирниот дел на Неа Рода на третиот крак Атос, веднаш пред апартхотелот  „Lazaridis“ се наоѓа вилата „Lena. Во вилата располагаме со двокреветни, четирикреветни и петкреветни студија и апартмани на приземје и на прв спрат. Сите сместувачки капацитети се опремени со мебел, мини кујна, телевизор  и клима уред чие користење е вклучено во цената. Сите сместувачки капацитети имаат сопствени купатила и пространи тераси. Опремени се со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена (постелината не се менува кога смената е на седум ноќевања). Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.Веднаш пред вилата има простор за паркирање на возила.

Живописното приморско место Неа Рода  е вистинскиот избор за сите кои се уморни од гужвата на плажите и сакаат да откријат нешто ново, а во истовреме да уживаат во природните убавини. Местото има исклучително чисто море и долга песочна плажа закитена со Плаво знаме за чистота, поплочени тесни улички со традиционални камени куќи со дворови полни со цвеќе, неколку барови покрај плажата, таверни, маркети, амбуланта, аптека... 

Вила „Lena” - Нea Рода

Термин:

Ноќи:

1/2 студио (двор)

1/2 студио

1/4апартман

1/5 апартман

1/5 апартман (море)

26.05-05.06.2024

10

200€ (12.400)

250€ (15.500)

350€ (21.700)

400€ (24.800)

450€ (27.900)

05.06-15.06.2024

10

300€ (18.600)

350€ (21.700)

450€ (27.900)

500€ (31.000)

550€ (34.100)

15.06-25.06.2024

10

400€ (24.800)

450€ (27.900)

550€ (34.100)

600€ (37.200)

650€ (40.300)

25.06-05.07.2024

10

500€ (31.000)

550€ (34.100)

650€ (40.300)

700€ (43.400)

750€ (46.500)

05.07-15.07.2024

10

550€ (34.100)

600€ (37.200)

700€ (43.400)

750€ (46.500)

800€ (49.600)

15.07-25.07.2024

10

550€ (34.100)

600€ (37.200)

700€ (43.400)

750€ (46.500)

800€ (49.600)

25.07-04.08.2024

10

550€ (34.100)

600€ (37.200)

700€ (43.400)

750€ (46.500)

800€ (49.600)

04.08-14.08.2024

10

550€ (34.100)

600€ (37.200)

700€ (43.400)

750€ (46.500)

800€ (49.600)

14.08-24.08.2024

10

550€ (34.100)

600€ (37.200)

700€ (43.400)

750€ (46.500)

800€ (49.600)

24.08-03.09.2024

10

500€ (31.000)

550€ (34.100)

650€ (40.300)

700€ (43.400)

750€ (46.500)

03.09-10.09.2024

7

300€ (18.600)

350€ (21.700)

450€ (27.900)

500€ (31.000)

550€ (34.100)

10.09-17.09.2024

7

250€ (15.500)

300€ (18.600)

400€ (24.800)

450€ (27.900)

500€ (31.000)

17.09-24.09.2024

7

200€ (12.400)

250€ (15.500)

350€ (21.700)

400€ (24.800)

450€ (27.900)

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио без вклучен превоз

- Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената

- Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите условите за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-1,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Јерисос-Неа Рода

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –50 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 години-40 евраЦена за билет во еден правец 40 евра; деца од 2-12 години- 35 евра. Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплатата.

Напомена: Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети. Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по патник.

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest