Вила Галини - Калитеа

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Калитеа > Вила Галини - Калитеа

Вила Галини - Калитеа

 

 

ВИЛА ГАЛИНИ- КАЛИТЕА, ЛЕТО 2024

Вилата ГАЛИНИ се наоѓа на сама плажа.Располага со сопствена плажа, лежалки и чадор за секоја соба.

Идеална локација  за вистински одмор со опуштање од звукот  и бојата на  морето.Сите соби се со поглед на море.

Вилата располага со безжичен интернет со брзина вообичаена за грчките конекции.
Секоја соба има мини вц со туш и мини кујна,решо,кујнски инвентар,фрижидер,тв, клима уред и тераси.
Во превод КАЛИТЕА значи убав поглед. Ова е единственото место со неверојатна глетка према торонеискиот залив. Широката песочна плажа со ситен песок и чиста вода

се симбол на плавото знаме кое КАЛИТЕА го добива секоја година од страна на ЕОТ.

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ ( 19.05; 26.05; 02.06; 01.09;08.09 и 15.09.2024)
ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ОСТАНАТИТЕ  ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во СТУДИО   потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 - 12 години;
- дете до 02 години не плаќа(бесплатно);
- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива
10€ по лице

КОРИСТЕЊЕ НА КЛИМА УРЕД СЕ ДОПЛАЌА 5 € ОД НОЌ ОД СТУДИО ( WI-FI   Е БЕСПЛАТНО)

 

Цени по лице за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

 

Цени за НАЕМ на СТУДИО

Цени по лице за пакет аранжман

7 ноќи со превоз

ПЕРИОД

МАЈ - ЈУНИ

         ЈУНИ

        

        ЈУЛИ

 

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

*19

*26

*02

09

16

23

30

07

14

21

28

04

11

18

25

01*

*08

*15

*22

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

Студио 1/3+1 бебе
поглед море
бр.соба 1Д,2Д,3Д,4Д,11Г,12Г,13Г,14Г,16Г

max.3+1 лица

 

 

109

 

 

139

 

 

169

 

 

389

 

 

399

 

 

399

 

 

439

 

 

 

489

 

 

489

 

 

489

 

 

489

 

 

489

 

 

479

 

 

429

 

 

399

 

 

179

 

 

169

 

 

139

 

 

/

Студио 1/4
поглед море
бр.соба 5Д,6Д,15Г

max.4 лица

 

 

109

 

 

139

 

 

179

 

 

419

 

 

429

 

 

449

 

 

499

 

 

529

 

 

529

 

 

529

 

 

529

 

 

529

 

 

519

 

 

449

 

 

419

 

 

189

 

 

169

 

 

139

 

 

/

                                         

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

НАПОМЕНИ:

-ПАТНИЦИТЕ ТРЕБА МИНИМУМ 48 ЧАСА ДА СЕ ИНФОРМИРААТ ЗА ЧАСОТ И МЕСТОТО НА ПОАЃАЊЕ;

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
- ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

- КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

-ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;

- МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА ИЛИ ПО ВРАЌАЊЕТО АГЕНЦИЈАТА ЌЕ ПОБАРА НАПЛАТА ОД ПАТНИКОТ ЗА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА __________ € ОД НОЌ ЗА СТУДИЈАТА

СТУДИЈАТА :
 ИМААТ ПЕШКИРИ  ;
 ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта;

35€ за деца до 12 години – повратна карта;

30 € за возрасни и деца  – карта во еден правец

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД

Град

Место на тргнување

Време

Куманово

Бензинска пумпа Макпетрол

03:15часот наутро

Скопје

 

04:00часот наутро

Велес

Мотел Македонија бенз.Мак.Оил

04:30 часот наутро

Штип

Нова Пошта

04:00 часот наутро

Кавадарци

Автобуска Станица

04:45 часот наутро

Неготино

Бензинска пумпа Макпетрол

05:00 часот наутро

Гевгелија

Бензинска пумпа Окта-Шимов

06:00 часот наутро

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР - 25 € ПО ЛИЦЕ - ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА

Прилеп

Бензинска пумпа Лукоил

04:00 часот наутро

Битола

Спортска сала

03:15 часот наутро

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вила Галини опис на студија

Приземје

Студио бр.1Д  1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на плажа.Студиото е со поглед на море.

На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок. 

Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови

.Има можност за дополнително креветче за дете до 03 години.

 

Студио бр.2Д  1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на плажа.Студиото е со поглед на море.

На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.  

Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.Има можност за дополнително креветче за дете до 03 години.

 

Студио бр.3Д  1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор.Од дворот директно сте на плажа.Студиото е со поглед на море.

На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.    

Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

Има можност за дополнително креветче за дете до 03 години.

 

Студио бр.4Д  1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор на која има маса со столици.Од дворот директно сте на плажа.

Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.    

Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

Има можност за дополнително креветче за дете до 03 години.

Студио бр.5 Д  1/4 (4 лица)
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.

На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.    

Студиото располага со еден дупол кревет и два поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

 

Студио бр.6 Д  1/4 (4 лица)
Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и голем двор на која има маса со столици која има маса со столици.

Студиото е со поглед на море.На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.    

Студиото располага со еден дупол кревет и два поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

1 кат

Студио бр.11Г  1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.

На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.  

Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

Има можност за дополнително креветче за дете до 03 години.

 

Студио бр.12 Г 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.

На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.    

Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

Има можност за дополнително креветче за дете до 03 години.

Студио бр.13 Г 1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.

На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.  

Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

Има можност за дополнително креветче за дете до 03 години.

Студио бр.14 Г  1/3 (3 лица) +1 бебе
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.

На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.    

Студиото располага со три поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

Има можност за дополнително креветче за дете до 03 години.

Студио бр.15 Г  1/4 (4 лица)
Студиото се наоѓа на 1 кат и излегува на тераса на која има маса со столици.Студиото е со поглед на море.

На плажата имате лежалки и чадор кои се користат со нарачка на пијалок.    

Студиото располага со еден дупол кревет и два поединечни кревети,мини кујна со садови,решо,голем фрижидер,тв,клима уред, мало вц со туш , тераса со маса и столови.

 

 

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest