Неи Пори-Вила Медитеран

Лето 2023 > Грција > Пиериа > Неи Пори > Неи Пори-Вила Медитеран

Неи Пори-Вила Медитеран

Вила “MEDITERAN се наоѓа во близина на луна паркот во Неи Пори, во првиот ред до плажа. Располага со убаво уредени трокреветни студија и апартмани со една спална за 4 лица, со комплетно нови купатила и кујни. Во трокреветните студија има еден брачен кревет и еден петосед (погоден за 2 деца или едно возрасно лице). Во апартманите со една спална има еден брачен кревет во спалната и уште еден брачен кревет во кујната. Секое студио/апартман е комплетно опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер..., тоалет, балкон со масичка со столчиња (со поглед кон улицата од студијата и поглед на море), клима, ТВ, гардеробер. Wi-Fi интернет - Бесплатен. Студијата и апартамните се на I кат.

 ЛЕТО 2023

 10% попуст за целосна уплата до 01.03.23  |  5% попуст за целосна уплата до 01.04.23

"MEDITERAN"
Неи Пори

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

21

28

04

11

18

25

02

09

16

23

30

06

13

20

27

03

10

17

бр. ноќи

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/3 студио

95

125

145

175

205

235

395

435

485

485

485

485

485

245

215

175

145

105

АПТ /2+2/ (море)

115

145

175

215

245

265

445

485

535

535

535

535

535

275

245

205

175

135

опис на ценовникот

  цени по лице со превоз

цени за наем без превоз

цени по лице со превоз

Бесплатно сместување за 3-то лице во студио / 3-то и 4-то лице во апартман со една спална

НАПОМЕНА

Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 3-то и 4-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;

Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

 При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

 Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во студио и 3-то и 4-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;

Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

 Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!

Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;

 За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

 Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

Доплата за клима - 5€ од ден;

Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);

 Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз НЕИ ПОРИ, според термини од табелата 

Патни Информации

Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Неи Пори (310km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Катерини - Неи По ри

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (7.10€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Неи Пори:                     

 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (пред вилата)

 За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ  И ТА.А КАМЕЛИЈА ТУРС

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest