Вила Бузалис - Неа Флогита

Лето 2024 > Грција > Касандра (l крак) > Неа Флогита > Вила Бузалис - Неа Флогита

Вила Бузалис - Неа Флогита

  ВИЛА БУЗАЛИС – НЕА ФЛОГИТА, ЛЕТО 2024

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун  се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми.

Длабочината во морето е умерена што го прави ова туристичко место уште попривлечно за децата. Местото е одлично снабдено во текот на летната сезона-изобилува со маркети, пекари, слаткарници,таверни, ресторани, а токму тука е и најпозната плажа „Pastazi“

која нуди одлична забава за младите.

Вилата Bouzalis е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето. 

Вилата располага со апартмани со најразлична големина кои се целосно реновирани; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на прв и втор спрат.

Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената.

Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи. Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена

. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките

капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата,

ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина има паркинг.

ВилаBouzalis’Неа Флогита

Термин:

Ноќи:

1/3 апп

 

1/3 стдудио SV

 

1/4  апп. (без поглед)

 

1/4  апп.

(улица)

 

1/4  апп.

бочноSV

 

1/5 апп. SV

 

 

1/5 апп. дуплекс(улица)

 

 

1/6 апп дуплкес

(улица)

 

 

1/6 апп

дуплекс SV

 

 

1/8 апп

дуплекс SV

 

20.05-30.05.2024

10

180

(11.160)

230

(14.260)

280

(17.360)

330

(20.460)

350

(21.700)

430

(26.660)

400

(24.800)

450

(27.900)

500

(31.000)

600

(37.200)

30.05-09.06.2024

10

330

(20.460)

380

(23.560)

430

(26.660)

480

(29.760)

500

(31.000)

580

(35.960)

550

(34.100)

600

(37.200)

650

(40.300)

700

(43.400)

09.06-19.06.2024

10

430

(26.660)

480

(29.760)

530

(32.860)

580

(35.960)

600

(37.200)

680

(42.160)

650

(40.300)

700

(43.400)

750

(46.500)

800

(49.600)

19.06-29.06.2024

10

530

(32.860)

580

(35.960)

630

(39.060)

680

(42.160)

700

(43.400)

780

(48.360)

750

(46.500)

800

(49.600)

850

(52.700)

900

(55.800)

29.06-09.07.2024

10

600

(37.200)

650

(40.300)

700

(43.400)

730

(45.260)

750

(46.500)

830

(51.460)

800

(49.600)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

09.07-19.07-2024

10

630

(39.060)

680

(42.160)

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

19.07-29.07.2024

10

630

(39.060)

680

(42.160

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

29.07-08.08.2024

10

630

(39.060)

680

(42.160

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

08.08-18.08.2024

10

630

(39.060)

680

(42.160

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

18.08-28.08.2024

10

630

(39.060)

680

(42.160

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

28.08-07.09.2024

10

500

(31.000)

550

(34.100)

600

(37.200)

630

(39.060)

650

(40.300)

730

(45.260)

700

(43.400)

750

(46.500)

800

(49.600)

850

(52.700)

07.09-17.09.2024

10

350

(21.700)

400

(24.800)

450

(27.900)

480

(29.760)

500

(31.000)

580

(35.960)

550

(34.100)

600

(37.200)

650

(40.300)

700

(43.400)

                         

 

- Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз                                                           

  - Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената                                                                                                                                                                

 - Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите услови за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-1,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита-Никити-Неос Мармарас

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот

- Цена на повратен билет –50 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 години-40 евраЦена за билет во еден правец 40 евра; деца од 2-12 години- 35 евра. Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплатата.

- Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети. Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по патник.

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest