Вила Посеидон - Калитеа

Лето 2023 > Грција > Касандра (l крак) > Калитеа > Вила Посеидон - Калитеа

Вила Посеидон - Калитеа

          Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот.

          Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен.

          Вилата располага само со 1/3 и 1/4 студија.1/3 студио располага со брачен кревет за две лица, по грчки мерки

          т.е потесни од стандардните спални

          и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната,

          но не и со врата, сопствен тоалет,wi-fi балкон кој гледа

          странично на море или кон градина, а истото е лоцирано на трет кат и НЕ е реновирано.

          Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

          1/4 студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни

           од стандардните спални и две единечни стандардни легла.

          Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса нереновирано студио

         на трет кат со страничен поглед на море со број 24 и26 не реновирани 

         и 23 и 25 реновирани, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море – реновирано,

        и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат и е реновирано со број 21.

         За секоја соба следува 2 лежалки, без чадор.

 

         ЛЕТО 2023

 

КАЛИТЕА - ВИЛА ПОСЕИДОН - НЕДЕЛА

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА /НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

Термини

Ноќ.

1/3 бр.22

1/4 приземје бр.2

1/4 студио пог.градина реновирана бр.21

1/4 не реновирани Спм бр.24 и 26

1/4  студио ssv реновирани бр. 23, 25, и 31

21.05-28.05.2023

7

139

159

179

189

199

28.05-04.06.2023

7

169

199

209

219

229

04.06-11.06.2023

7

289

309

329

339

379

11.06-18.06.2023

7

389

409

429

439

479

18.06-25.06.2023

7

409

439

459

469

539

25.06-02.07.2023

7

499

539

559

569

629

02.07-09.07.2023

7

609

639

659

679

709

09.07-16.07.2023

7

609

639

659

679

709

16.07-23.07.2023

7

609

639

659

679

709

23.07-30.07.2023

7

669

709

729

749

779

30.07-06.08.2023

7

669

709

729

749

779

06.08-13.08.2023

7

669

709

729

749

779

13.08-20.08.2023

7

619

689

699

719

749

20.08-27.08.2023

7

489

529

549

569

609

27.08-03.09.2023

7

439

469

479

509

549

03.09-10.09.2023

7

339

399

409

429

469

10.09-17.09.2023

7

289

289

309

349

379

17.09-24.09.2023

7

189

229

249

279

299

24.09-01.10.2023

7

129

179

189

209

219

 

 

        ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

              Скопје (Дрводекор) – 45 евра епо лице

                 Деца од 2-11,99год – Попуст од 10 евра  од редовната цена

                Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

 

ВИЛА ПОСЕИДОН - КAЛИТЕА

ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА

Термини

Ноќ.

1/4 приземје бр.2

1/4 пог. Градина

1/4 SSV

20.05-27.05.2023

7

159

159

189

27.05-03.06.2023

7

199

199

219

03.06-10.06.2023

7

309

309

339

10.06-17.06.2023

7

409

409

439

17.06-24.06.2023

7

439

439

469

24.06-01.07.2023

7

539

539

569

01.07-08.07.2023

7

639

639

679

08.07-15.07.2023

7

639

639

679

15.07-22.07.2023

7

639

639

679

22.07-29.07.2023

7

709

709

749

29.07-05.08.2023

7

709

709

749

05.08-12.08.2023

7

709

709

749

12.08-19.08.2023

7

689

689

729

19.08-26.08.2023

7

529

529

569

26.08-02.09.2023

7

469

469

509

02.09-09.09.2023

7

399

399

429

09.09-16.09.2023

7

289

289

349

16.09-23.09.2023

7

229

229

279

23.09-30.09.2023

7

179

179

209


           
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

            ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

            Скопје (Дрводекор) – 45 евра  по лице

 

           Камелија Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз 

           во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или

           промена на цената на горивото

 

               НАПОМЕНИ:

          Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот

         Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)

         Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде

      слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

      Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена

        Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

       Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот.

        Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан

       Договор за патување се врши најдоцна 10 дена пред терминот на тргнување

         Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време

          За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

       По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба.

       Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место

         Туристичката такса се плаќа на лице место кај сопствениците на објектите

         Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци

         Агенцијата не може и нема гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда

           Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред,

        сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

       Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување,

        недостаток на истите не е одговорност на вработените во Агенцијата и на самата Агенција

 

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest