Вила Сантала - Неос Мармарас

Лето 2024 > Грција > Ситонија (ll Крак) > Неос Мармарас > Вила Сантала - Неос Мармарас

Вила Сантала - Неос Мармарас

  ВИЛА САНТАЛА-НЕОС МАРМАРАС, ЛЕТО 2024

 Вилата „Santala“  која се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на  вториот плоштад во градот на главната пешачка зона во првата линија вили.Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ вилата „Santala“ е оддалечена околу 300 метри. Во приземјето на вилата се наоѓа слаткарница и пицерија. Располагаме со двокреветен апартман кој има поглед кон улицата, со четирикреветни апартмани и со еден петкреветен апартман кои имаат директен поглед на море. Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на втор спрат и се опремени со функционален мебел, кујни (решо, мал фрижидер со мини комора и основни садови за готвење и јадење), телевизори и клима уреди чие користење  е вклучено во цената (во четирикреветните и петкреветниот апартман има по два телевизора и две клими во секоја спална соба). Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи.Терасите се заштитени со тенди. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот

Вила „Santala“ – Неос Мармарас

Термин:

Ноќи:

1/3 апартман

бр.1

1/4 апартман

бр.3

1/4апартман

бр.4

1/4апартман

бр.5

1/5 апартман

бр.2

20.05-30.05.2024

10

250€ (15.500)

450€ (27.900)

x

x

x

30.05-09.06.2024

10

350€ (21.700)

550€ (34.100)

x

x

x

09.06-19.06.2024

10

450€ (27.900)

650€ (40.300)

x

x

x

19.06-29.06.2024

10

550€ (34.100)

750€ (46.500)

22.06. -29.06.2024  

 (7 ноќи)

525€ (32.550)

22.06. 29.06.2024  

 (7 ноќи)

525€ (32.550)

22.06. -29.06.2023  

 (7 ноќи)

560€ (34.720)

29.06-09.07.2024

10

600€ (37.200)

800€ (49.600)

800€ (49.600)

800€ (49.600)

850€ (52.700)

09.07-19.07.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

19.07-29.07.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

29.07-08.08.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

08.08-18.08.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

18.08-28.08.2024

10

650€ (40.300)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

850€ (52.700)

900€ (55.800)

28.08-07.09.2024

10

550€ (34.100)

750€ (46.500)

750€ (46.500)

750€ (46.500)

800€ (49.600

07.09-17.09.2024

10

400€ (24.800)

600€ (37.200)

600€ (37.200)

600€ (37.200)

650€ (40.300)

17.09-27.09.2024

10

300€ (18.600)

400€ (24.800)

400€ (24.800)

400€ (24.800)

450€ (27.900)

27.09-01.10.2024

4

120€ (7.440)

180€ (11.160)

180€ (11.160)

180€ (11.160)

200€ (12.400)

 

 

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз (последната смена е на 4 ноќевања)

- Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената

- Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите условите за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-1,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита-Никити-Неос Мармарас

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции

- Цена на повратен билет –50 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 години-40 евраЦена за билет во еден правец 40 евра; деца од 2-12 години- 35 евра.

Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплатата.

Напомена:Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети.

Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest