Вила Гиота - Неа Пори

Лето 2024 > Грција > Пиериа > Неи Пори > Вила Гиота - Неа Пори

Вила Гиота - Неа Пори

ВИЛА ГИОТА – НЕА ПОРИ  ,ЛЕТО 2024 

Вила “GIOTA се наоѓа на одлична лoкација во центарот на Неи Пори на околу  100m од плажа, Располага со апартмани со една спална соба за 6 лица на I кат (две единечни легла и едно дополнително во спалната соба и два единечни во дневната соба каде што е и кујната). Од двете соби се излегува на голема аголна тераса. Апартман за 6 лица на III кат (поткровје) Распоредот на легла во овој апартман е еден брачен во кујната каде има затворена тераса со поглед кон центар и море, спална соба со две брачни легла каде се излегува на тераса со поглед кон центарот. Апартманите се опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер, тоалет, TV, гардеробер, тераси со масичка и столчиња. Wi-Fi интернет - бесплатен, клима со доплата 7€ од ден на лице место.  Апартманите се наоѓаат на I и III кат. Гостите со сопствени возила, може да, да паркираат пред вилата. Ви посакуваме пријатен престој.

 

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

"GIOTA"
Неи Пори

термин

        МАЈ

                       ЈУНИ

                   ЈУЛИ  

                 АВГУСТ

           СЕПТЕМВРИ

   19

  26

  02

  09

   16

   23

  30

  07

  14

  21

  28

  04

   11

  18

  25

  01

  08

  15

  22

 

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7*

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

7

 

АПТ  /4+1/ 

 115

 145

 185

  225

  265

  295

  495

 535

  595

  595

 595

 595

  595

 305

 275

  245

  205

 175

 135

 

опис на ценовникот

                    цени по лице со превоз

цени за наем на цел апартман без превоз

              цени по лице со превоз

                                             

 

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то | 4-то | 5-то и 6-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените  со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то | 4-то | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • -  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • -  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.
 • -  Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • -  Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • -  Доплата за клима - 7€ од ден (се плаќа на лице место);
 • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување. Информации во агенција.

Автобуски превоз НЕИ ПОРИ, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Неи Пори (310km)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Катерини - Неи Пори

 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патерини во Македонија (430ден)
 Патарини во Грција (7.10€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол)

06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Неи Пори:                     

 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (веднаш пред вилата)

 

GPS Coordinates:      39.975205, 22.653381

 

 

Слични Понуди

Програма

Од
Цена (€)

Цената покрива:

Цената Не покрива?

Pin It on Pinterest